اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ترامپ: ملکه انگلیس تجربه‌ای خوشایندتر از دیدار با من در 25 سال گذشته نداشته است

ترامپ: ملکه انگلیس تجربه‌ای خوشایندتر از دیدار با من در 25 سال گذشته نداشته است

دونالد ترامپ مدعی شد، ملکه انگلیس در زمان دیدار اخیرش با او به حدی حال خوش پیدا کرده که در 25 سال گذشته اتفاقی خوشایندتر از آن را تجربه نکرده است.

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با برنامه تلویزیونی "فاکس اند فرندز" گفت: من رابطه‌ای عالی با او (ملکه انگلیس) دارم و ما به خنده و خوش گذراندن پرداختیم. افراد نزدیک به ملکه گفتند که او در ۲۵ سال گذشته تا کنون انقدر حال خوش پیدا نکرده بود. حتی از من انتقاد شد و گفتند ما بیش از حد با یکدیگر خوش گذراندیم.

این اظهارات دونالد ترامپ در حالی مطرح شد که او چند روز پیش سفر رسمی خود را به انگلیس انجام داد و در جریان این سفر به ملاقات ملکه الیزابت دوم که ۹۳ سال سن داشته و تاکنون با ۱۲ رئیس جمهور آمریکا دیدار کرده، رفت.

ترامپ و ملکه انگلیس در این دیدار بر اهمیت روابط آمریکا و بریتانیا تاکید کرده و در مراسم رسمی دیدار آنها، مقام‌های دولت آمریکا و انگلیس و همچنین اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا و خانواده ترامپ حضور داشتند.

رئیس جمهور آمریکا به رغم اعتراضات گسترده‌ای که از جانب انگلیسی‌ها در زمان سفر او به کشورشان برپا شد، تنها از لذت بردن از اتفاقات مربوط به این سفر صحبت کرد. او در زمان دیدار با ملکه انگلیس و خاندان سلطنتی این کشور گفت: قسمت لندن مربوط به سفر من خیلی خوب به پیش می‌رود و ملکه و کل خاندان سلطنتی شگفت‌انگیز بوده‌اند و روابط ما با بریتانیا بسیار قدرتمند است و جمعی از مردم و خیرخواهانی که کشور ما را دوست دارند، وجود داشت.

ترامپ در عین حال در همان زمان مدعی شد: من هنوز اعتراضاتی ندیده‌ام اما مطمئنم رسانه‌های اخبار دروغ به سختی تلاش خواهند کرد تا آنها را پیدا کنند. همه جا عشقی بزرگ وجود داشت و همچنین یک توافق تجاری بزرگ میان کشورهای ما به مجرد رهایی پیدا کردن بریتانیا از زنجیرهای اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت و هم‌اکنون صحبت درباره آن شروع شده است.  / ایسنا

کپی