‌سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۴۵ واحد راکد و مشکل دار استان به چرخه تولید بازگردانده شد.

محمد دهقان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تا کنون موانع و مشکلات ۴۵ واحد راکد و مشکل دار رفع و به چرخه تولید باز گردانده شدند.

وی همچنین افزود: در سال گذشته مبلغ ۲ هزار و ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۴۳ واحد توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شد.

دهقان در ادامه بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته جهت رفع موانع واحدهای تولیدی صنعتی استان تعداد ۳ هزار و ۵۳۵ موقعیت شغلی ایجاد و یا حفظ شد.

وی در خصوص اقدامات این کارگروه در ۲ ماهه امسال عنوان کرد: در طول ۲ ماهه اول امسال مبلغ ۲۲۳ میلیارد ریال برای مرتفع ساختن مشکلات ۹ واحد صنعتی تولیدی جهت حفظ یا ایجاد تعداد ۱۶۴ موقعیت شغلی پرداخت شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: هم اکنون در استان تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۵۵ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال و با ایجاد ۵۹ هزار و ۶۷۱ فرصت شغلی پایدار در حال فعالیت هستند.

دهقان در خصوص طرح‌های در دست اقدام استان نیز بیان کرد: تعداد یک هزار و ۴۰۵ طرح صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۱۱۱ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در حال اجرا هستند که با به بهره برداری رسیدن این طرح‌های صنعتی برای ۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.