مبارزه جدی با ملخهای صحرایی در دلگان

استانها /
شناسه خبر: 478551

فرماندار شهرستان دلگان با اشاره به اینکه در این شهرستان در سطح 4 هزار هکتار مبارزه با ملخهای صحرایی با تعداد ۲۰ خودرو انجام شده است گفت: نهایتا در این مرحله طی یک هفته آینده و دو هفته زودتر از موعد پیش بینی شده در دلگان پاکسازی کامل ملخ ها در صورت می‌پذیرد .

مجتبی شجاعی  افزود: احتمال هجوم ملخ‌ها در نسل دوم نیز در ماههای آتی نیز متصور است و لذا می بایست آمادگی لازم وجود داشته باشد .

وی عملکرد جهاد کشاورزی و پیگیریهای ستاد مدیریت بحران استان را در امر مبارزه با ملخ ها بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

فرماندار دلگان در جلسه ستاد بحران شهرستان نیز بیان کرد: با پشتیبانی ستاد مدیریت بحران استان و محوریت جهاد کشاورزی و همراهی ۱۴ دستگاه استانی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و  اعضا شهرستان در تامین خودرو و تجهیزات لازم، مبارزه با ملخ های صحرایی در دلگان، علی رغم فراوانی و پراکندگی هجوم ملخ ها در منطقه به خوبی در حال پیشرفت و جلوگیری از گسترش است.

شجاعی ادامه داد: مهمترین مولفه مقابله با هجوم ملخهای صحرایی در مزارع اقدامات سنجیده با همکاری و همراهی زارعین و کشاورزان است و سپس داشتن امکانات و خودروهای لازم که بشود مبارزه و سم پاشی را سریعتر پیش برد که الحمدلله پس از جلسه ستاد مدیریت بحران  هفته گذشته استان که به منظور هماهنگی بیشتر بین دستگاهها برای مقابله با هجوم ملخهای صحرایی در دلگان برگزار شد، هماهنگی ها بهتر بوده‌است./ ایسنا