تکذیب تاثیر مخرب اینترنت5G بر پیش بینی هوا شناسی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 478446

طی هفته های گذشته ناسا و سازمان ملی حفاظت از اقیانوس ها و جو زمین مدعی شده بودند که توسعه شبکه 5G منجر به ایجاد اختلال در پیش بینی های هواشناسی می شود. اما اکنون کمیسیون مخابرات فدرال امریکا این ادعا را تکذیب کرده است.

توسعه 5G به یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از کشورها تبدیل شده است.اما برخی از کارشناسان ناسا و سازمان ملی حفظت از جو زمین و اقیانوس ها در ایالات متحده مدعی شده اند که اینترنت 5G و دامنه امواجی که تولید می کند می تواند اثراتی مخرب بر وضعیت پیشبینی هوا بگذارد. بسیاری از کارشناسان هشدار دادند که انتقال سلولی در گروه 24 گیگاهرتز می تواند به طور قابل توجهی دقت پیش بینی آب و هوا را کاهش دهد. پیش بینی آب و هوا با اندازه گیری میزان اشعه منتشر شده از بخار آب انجام می شود. این تابش در طیف 23.8 گیگاهرتز قابل مشاهده است و نگرانی این است که انتقال سنگین در یک گروه مجاور (بجز گروه باند 24 گیگاهرتز به چندین حامل کمک می کند) مانع از توانایی دیدن بخار آب شده است.

این سازمانها مدعی شدند توسعه 5G  ردیابی طوفان ها را غیرممکن می کند. وقتی این ادعاها طی هفته های گذشته مطرح شد، کمیسیون مخابرات فدرال ایالات متحده اعلام کرد که صحت این ادعا را بررسی می کند اکنون این سازمان مدعی شده است فرضیه هایی که به وضوح این مطالعه را در بر می گیرند بسیار ناقص بوده اند و این نوع فرضیات کاملا اشتباه و بی معنی اند.به نظر می رسد که این ادعا با تمایل دونالد ترامپ برای توسعه هرچه سریعتر اینترنت 5G مطابقت دارد. دونالد ترامپ بارها اعلام کرده که تمایل دارد هر چه سریعتر در حوزه اینترنت نسل پنجم به موفقیت برسد بنابراین عجیب نیست که کمیسیون مخابرات ایالات متحده نیز نظری همسو با وی داشته باشد اما باید دید این نظرات متناقض تا چه حد مبتنی بر واقعیت خواهند بود.

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.