اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بازگشایی ۴۵ کیلومتر راه تخریب شده لرستان

بازگشایی ۴۵ کیلومتر راه تخریب شده لرستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت :۴۵ کیلومتر راه تخریب شده استان ظرف یک ماه بازگشایی شد.

عباس شرفی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه سیل فروردین ماه امسال ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به زیرساخت‌ها و راه‌های این استان خسارت وارد کرد، افزود: این میزان خسارات به سازمان مدیریت ابلاغ شد و ۹۵۰ میلیارد تومان آن در حال تصویب است که امیدواریم هرچه سریع‌تر به استان ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه نگهداری راه‌ها (فرعی و اصلی)، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و بخش حمل و نقل از وظایف سازمان حمل و نقل و پایانه‌هاست، بیان کرد: حمل و نقل تأثیر بسزایی در توسعه هر کشوری دارد و هم‌اکنون راه روستایی از راه و شهرسازی جدا و در حال انتقال به راهداری است.

شرفی با اشاره به اینکه امسال میانگین بارش‌ها در لرستان ۵۰ درصد بیشتر از سالهای گذشته گزارش شده و در نهایت فروردین ماه امسال سیل ویرانگر استان را تحت تأثیر قرار داد، گفت: این سیل به ۸۷۰ راه روستایی و ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خسارت وارد و ۲۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان تحت تأثیر سیل قرار گرفت.

شرفی بیان کرد: این سیل بخش‌های مهمی از جاده را در برگرفت و در برخی نقاط شاهد رانش بودیم که در مجموع بین ۴۰۰ تا ۱.۵ میلیون متر مکعب شاهد جابجایی خاک لرستان رخ داد.

وی اضافه کرد: در برخی از نقاط استان رانش‌های متعددی رخ داد و در مجموع این خسارت، وظایف راهداری را سنگین کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: در همان ساعات ابتدایی سیل، راه ارتباطی شهرستان پلدختر و معمولان قطع شد که توانستیم راه را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

شرفی بیان کرد: همکاران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بصورت شبانه روزی تلاش کرد و در این راستا ۱۹ استان همکاری داشتند، در رفع مشکلاتی که سیل ایجاد کرده بود؛ نقش راهداران و حضور وزیر بسیار حائز اهمیت بود.

این مسئول با بیان اینکه در سیل اخیر ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات بکار گرفته شد، همچنین محورها و شهرستان‌های استان تقسیم بندی شدند و به دور از انتظار بود ۴۵ کیلومتر راه تخریب شده سریعاً بازگشایی شود، یادآور شد: ۱۰ دستگاه پل‌های بزرگ در استان را جابجایی کردیم، کار شروع احداث پل‌ها از هشتم اردیبهشت شروع شد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.