اخبار

حوادث /
شناسه خبر: 478196

کفش‌های کودک راز آدم ربایی را فاش کرد گروه حوادث/ زن معتاد که پسر 5 ساله‌ای را در میدان میوه و تربار ربوده بود با هوشیاری پدر بچه دستگیر شد.سرهنگ بهزاد ثابت راسخ - رئیس کلانتری 150 تهرانسر -  در تشریح این خبر گفت: ساعت 9 شب سه‌شنبه خبری مبنی بر آدم‌ربایی در میدان میوه و تربار به کلانتری اعلام شد. مأموران گشت بلافاصله در محل حاضر شدند و در نخستین بررسی‌ها دریافتند زنی ۴۴ ساله عامل این کودک‌ربایی است. والدین این پسربچه که برای خرید به این مرکز مراجعه کرده بودند به مأموران گفتند: در یک لحظه به علت سهل‌انگاری، حواسمان از کودک پرت شد و متوجه شدیم پسرمان نیست.در حالی که آنها همه جا را به دنبال او می‌گشتند ناگهان پدر بچه زنی چادری را دید که با عجله در حال فرار است. در همین هنگام، از روی کفش‌های بچه که از زیر چادر این زن بیرون مانده بود متوجه ماجرا شده و از فرار زن جلوگیری کردند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم به همراه همسر و فرزند ۱۳ ساله‌شان در شهر قدس زندگی می‌کنند و هر دو معتاد به هروئین هستند. بر اساس شواهد به نظر می‌رسد وی اختلالات روانی دارد که البته در صورت اعزام وی به پزشکی قانونی نظریه اعلام خواهد شد. وی در تحقیقات پلیسی عنوان کرد من فکر می‌کردم این کودک فرشته است و قصد داشتم او را با خود به خانه‌ام ببرم.

سرقت با 70 کلید کامپیوتری

گروه حوادث / سارق حرفه‌ای که جهیزیه کامل یک عروس و داماد را سرقت کرده بود، در حالی دستگیر شد که مدعی است برای پر کردن اوقات بیکاری‌اش دزدی می‌کند.
از اواخر سال گذشته افزایش سرقت‌های سریالی از خانه‌های محدوده کهریزک، مأموران پلیس را بر آن داشت تا به‌دنبال ردی از سارق یا سارقان باشند تا اینکه در یک عملیات پلیسی موفق شدند سارق را در مخفیگاهش به همراه بخشی از اموال سرقت شده، طلا و جواهرات و یک دست جهیزیه کامل دستگیر کنند.سرهنگ ابراهیم شریفی مقدم رئیس کلانتری ۱۷۰ کهریزک در خصوص جزئیات این پرونده گفت: متهم شیوه و شگرد خاصی در سرقت‌هایش داشته و با استفاده از یک دسته کلید و ۷۰ کلید کامپیوتری قفل در‌ها را باز می‌کرد. اما نکته جالب آن است که متهم در اظهاراتش عنوان کرده که سرقت شغل دومش بوده و عصر‌ها در ایام بیکاری پس از پرسه زدن در کوچه‌ها خانه‌هایی که چراغ‌هایش خاموش بود را شناسایی کرده و زنگ در را می‌زد  -  وقتی از خالی بودن آن اطمینان حاصل می‌کرد با استفاده از دسته کلیدی که همراه داشت وارد آن خانه می‌شد و اموال ارزشمند مانند طلاها و ارز و پول را سرقت می‌کرد - چنانچه آنها را پیدا نمی‌کرد وسایل با ارزش و کم حجم خانه را می‌دزدید. در ادامه رسیدگی به این پر ونده دو مالخر هم دستگیر شده‌اند.متهم که به مواد روانگردان شیشه اعتیاد دارد، در پرونده‌اش چندین سابقه کیفری نیز به چشم می‌خورد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.