جزئیاتی از قتل یک زندانی در ندامتگاه فشافویه

حوادث /
شناسه خبر: 478194

گروه حوادث/ وکیل پسر جوانی که شامگاه دوشنبه در ندامتگاه تهران بزرگ از سوی دو زندانی دیگر به قتل رسیده جزئیاتی از این جنایت را فاش کرد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل علیرضا شیرمحمدعلی - مقتول- به ایرنا گفت: در بندی که علیرضا حضور داشت یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی به علیرضا حمله کردند و با حدود 30 ضربه چاقو وی را به قتل رساندند.این وکیل دادگستری گفت: معمولاً وقتی درگیری رخ می‌دهد یکی دو ضربه می‌زنند، ولی وارد کردن ۳۰ یا ۴۰ ضربه عجیب است. هنوز گزارشی از مسئولان زندان درباره این حادثه ارائه نشده است و به گفته خانواده علیرضا هیچ گزارشی در پرونده پزشکی قانونی نبوده است. عرفانیان همچنین درباره دادگاه تجدیدنظر مرحوم شیرمحمدعلی که قرار بود ۱۸ تیر برگزار شود، گفت: من خیلی به این دادگاه امیدوار بودم، چون پرونده وی نکات زیادی از لحاظ حقوقی داشت که قابل بررسی بود.
 من خیلی امیدوار بودم که شرایط به نفع ایشان تمام شود. او درباره علت انتقال این زندانی به زندان فشافویه اظهار می‌کند: جرم وی امنیتی-سیاسی بود چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا او را به زندان فشافویه منتقل کردند. به همین دلیل قبل از سال 98 به همراه یکی دیگر از هم‌بندی‌های خود اعتصاب غذا کردند، اما با قول مساعدت نماینده دادستان این اعتصاب غذا شکست.عرفانیان گفت: پیکر علیرضا شیرمحمدعلی صبح دیروز به خانواده‌اش تحویل شده است. علیرضا شامگاه دوشنبه از سوی دو زندانی به نام‌های حمیدرضا و محمد رضا که به جرم ارتکاب قتل و حمل مواد مخدر در زندان دوران محکومیت خود را می‌گذراندند در واحد یک بند سوئیت اندرزگاه 11 تهران بزرگ به قتل رسید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.