با مصوبه هیات دولت

لایحه حق تحصیل دانشجویان ستاره ‌دار دوباره به مجلس می رود

سیاسی /
شناسه خبر: 478171

علی ربیعی، سخنگوی دولت: دولت پیش‌تر، این لایحه را به مجلس ارسال کرده بود، اما در کمیسیون‌های مجلس رأی لازم را به دست نیاورده بود اما از آنجا که دولت به تصویب این لایحه مصر است، این لایحه مجدداً برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید

در جلسه امروز هیات دولت لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره‌داراصلاح، تصویب و برای ارسال دوباره به مجلس آماده شد.

هیأت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد، به استانداران منتخب استان‌های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد رأی اعتماد داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، ‌هادی حق‌شناس و حسین کلانتری به ترتیب به عنوان استانداران گلستان و کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند.

حق‌شناس تا پیش از این معاون سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و نماینده سابق مردم بندر انز‌لی در مجلس شورای اسلامی بوده است. او جایگزین مناف ‌هاشمی شد که در جریان سیل گلستان، به دلیل غیبت در محل مأموریت از سمت خود برکنار شد.

حسین کلانتری نیز مدیرکل امنیتی وزارت کشور بود. او جایگزین علی محمد احمدی شد که برای نامزدی در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داده بود.

همچنین به گفته سخنگوی دولت، یکی از تصمیمات مهم جلسه دولت مربوط به لایحه حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره‌دار بود. علی ربیعی گفت: دولت پیش‌تر، این لایحه را به مجلس ارسال کرده بود، اما در کمیسیون‌های مجلس رأی لازم را به دست نیاورده بود اما از آنجا که دولت به تصویب این لایحه مصر است در این نشست لایحه الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در خصوص حق تحصیل و آموزش دانشجویان ستاره دار را مجدداً برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس شورای اسلامی به تصویب رساند.

 ربیعی تأکید کرد که این لایحه مورد پیگیری دولت است؛ چرا که هر ساله تعدادی از دانشجویان و جوانان ما با مسأله ستاره‌دار بودن مواجه می‌شوند و این از نظر دولت پذیرفتنی نیست و امیدواریم با تبدیل این لایحه در مجلس به قانون ضمن اینکه حقوق این افراد مراعات می‌شود شاهد پرهیز از رفتارهای مبتنی بر سلیقه و بهانه‌های موهوم باشیم.

به گفته سخنگوی دولت، پیگیری تصویب و اجرای  آیین نامه برنامه مدیریت سبز یکی دیگر از موارد مهم جلسه هیأت دولت بوده است.

 ربیعی در این باره گفت: هیأت دولت به پیشنهاد سازمان محیط زیست و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز» را تصویب کرد.

 وی با اشاره به چالش‌هایی که در سال‌های گذشته به دلیل کم توجهی به محیط زیست ایجاد شده است، گفت: این مسأله موجب شد سال‌های سال بر آب و خاک کشور فشار وارد شود و کم توجهی به رعایت مسائل زیست محیطی از سوی صنایع نیز وضعیت نگران کننده‌ای در کشور پدید آورد. از همین رو دولت بر اجرای این برنامه تأکید دارد و به جد آن را دنبال می‌کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نیازمندیم که در طولانی مدت با نگرش جامع و کامل برنامه‌های محیط زیستی از جمله مدیریت مصرف آب و بازیافت را دنبال کنیم، تصریح کرد: در این مسیر نیازمند همکاری دستگاه‌ها و نهادهای عمومی هستیم و من از همه رسانه‌ها تقاضا می‌کنم در امر فرهنگ سازی به منظور نهادینه کردن این مهم در جامعه و خانواده‌ها به دولت کمک کنند.

همچنین هیأت وزیران به منظور پیشگیری و مقابله با تقلب علمی در سطوح مختلف و برخورد قاطع با مواردی از قبیل فروش پایان نامه، مقالات علمی و امثال آنها، آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را تصویب کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.