اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

21 باب مجتمع خدماتی رفاهی در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

21 باب مجتمع خدماتی رفاهی در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از بهره‌برداری از 21 باب مجتمع خدماتی و رفاهی در آذربایجان غربی خبر داد.

ارسلان شکری در جمع خبرنگاران اضافه کرد: در حال حاضر 21 باب مجتمع خدماتی و رفاهی در آذربایجان غربی مورد بهره برداری قرار دارد و تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی در حال ساخت در استان نیز ۲۶ مورد و همچنین مجتمع های خدماتی رفاهی در مراحل استعلام نیز ۵۰ مورد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تا ابتدای سال ۹۷ تعداد ۸۷  مورد موافقت اصولی مجتمع های خدماتی - رفاهی بین راهی توسط این اداره کل صادر شده بود که از ابتدای سال ۹۷ هم تاکنون 10 مجوز دیگر به تعداد کل مجوزهای صادره اضافه و مجموع کل موافقت های اصولی صادره تاکنون به ۹۷ مورد رسیده است.

وی با اشاره به لزوم احداث مجتمع های خدماتی - رفاهی در سطح محورهای مواصلاتی استان گفت: ضروری است تا رانندگان بعد دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و لذا برای فراهم کردن آسایش بیشتر رانندگان و مسافرین، کاهش میزان تصادفات جاده ای متأثر  از خستگی و خواب آلودگی رانندگان، کاهش بار ترافیکی و توزیع بار ترافیک در جاده ها، تامین فضای مناسب برای اقامه نماز و گسترش فرهنگ آن مجتمع های خدماتی - رفاهی در جاده ها ساخته می‌شود.

شکری در پایان با اشاره به بستر مناسب احداث مجتمع های خدماتی - رفاهی جهت اشتغالزایی و نیز ایجاد امنیت و آسایش در جاده‌ها از بخش خصوصی و خیرین برای سرمایه گذاری در این بخش دعوت به همکاری کرد./ ایسنا

کپی