دپو 35 هزار تن چوب در بروجرد

استانها /
شناسه خبر: 478002

مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: قطع درختان باغی و غیر باغی بروجرد یکی از معضلات شهرستان است.

شیرزاد نجفی در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی در بروجرد، اظهار کرد: شهرستان بروجرد دارای ۹۸ هزار هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی و ۹۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

وی تصریح کرد: شهرستان بروجرد در استان لرستان رتبه دهم دارا بودن جنگل و رتبه ششم مرتع را دارد.
مدیرکل منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: اقداماتی در راستای حفاظت از اراضی ملی تقویت گشت‌ها، به کار گماردن دیده‌بان در نقاط حساس و ایجاد آتش‌بر با هدف پیشگیری از حریق انجام شده است.

نجفی اضافه کرد: سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال در حوزه آبخیزداری در سه منطقه شهرستان بروجرد انجام شد و در سال جاری نیز ۴۰ میلیارد ریال در حوزه آبخیزداری روستاهای گندل گیلان، حاجی آباد و زرشکه هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: کاشت ۱۰۰ هکتار گیاهان دارویی و خلع ید بیش از ۱۷۳ هکتار از اراضی ملی طی سال گذشته از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان ادامه داد: در حال حاضر در بروجرد ۳۵ هزار تن چوب دپو شده است؛ متأسفانه رویه‌ای ایجاد شده که درختان را قطع کرده و به شمال کشور می‌فرستند که اگر جلوی آنها گرفته نشود با مشکل روبرو خواهیم شد.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان اظهار کرد: متأسفانه افرادی در مسیر آزادراه که از اراضی ملی است مبادرت به کشت کرده که سابقه کشت در آنجا وجود نداشته است.

نجفی تصریح کرد: ۳۵۰ هکتار زمین به دانشگاه آزاد اختصاص داده شده که ۱۰۰ هکتار آن در اختیار این واحد دانشگاهی است و ۲۰۰ هکتار بلا استفاده رها شده که در صورت خلع ید می‌توان به عنوان منطقه گردشگری از آن استفاده کرد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.