ارتش چین طراحی کرد

روبات شبیه سازی که ضربان قلب دارد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 477967

اولین روبات شبیه ساز برای آموزش درمان زخم های جنگی از سوی ارتش چین طراحی شد. این سیستم با داشتن بیش از 30 سنسور هوشمند و ضربان قلب، بیش از 300 نوع از جراحات میدان جنگ را برای سربازان شبیه سازی می کند.

روبات شبیه ساز Warrior به عنوان بخشی از پروژه توانمند سازی و بازنگری در آموزش های نظامی در حین عملیات طراحی شده و تقریبا قادر است تمام آسیب های جنگی وارد شده به یک سرباز نظامی در حین عملیات را شبیه سازی کند.

این فناوری جالب توجه که توسط یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه علوم پزشکی ارتش چین به رهبری دکتر ژائو ساخته شده است، دارای ضربان قلب بوده و نفس نیز می کشد.همچنین این سیستم در حین شبیه سازی سرفه کرده و نفس خود را نیز حبس می کند. آموزش دیدگان به راحتی  می توانند فشار خون این روبات را گرفته و عملیاتی نظیر جراحی را روی بدن آن انجام دهند.

به گفته یک فرمانده سابق معاونت ارتش چین، میدان های جنگی در سالهای آتی با سلاح های فوق پیشرفته عملیاتی خواهد شد، در همین راستا باید مراقبت های پزشکی نیز پیشرفت پیدا کرده و متناسب با ابزار جنگی پیشرفته رشد و توسعه پیدا کند. این روبات شبیه ساز در حالی برای اولین بار از سوی ارتش چین طراحی و ساخته می شود که بسیاری از نظامیان این کشور معتقدند چین در حوزه پزشکی پیشرفت فناورانه قابل توجهی نداشته و حتی از غافله رشد و توسعه در این حوزه نسبت به کشورهای بسیاری عقب مانده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.