تلفات قابل توجه انسانی در سوانح رانندگی چند روز اخیر در جاده‌های شمالی استان اردبیل باعث شد تا «ناصرعتباتی»، رئیس کل دادگستری اردبیل به دادستانی پارس آباد مغان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دستور بررسی علت وقوع سوانح رانندگی در این جاده را بدهد.

افزایش تصادف در جاده اردبیل - مشگین شهر- مغان

Image result for ‫جاده اردبیل - مشگین شهر- مغان‬‎

جاده اردبیل - مشگین شهر- مغان در شمال استان اردبیل کمتر هفته ای است که بدون سانحه رانندگی با تلفات جانی و مالی را سپری کند. این جاده در تعطیلات عید فطر امسال شاهد چند فقره سانحه رانندگی بود که ۱۰ کشته و چند نفر نیز مصدوم برجای گذاشت، ضمن اینکه در سال گذشته هم روند تصادفات در این جاده رو به رشد بوده است.

عتباتی با تاکید بر اینکه باید در زمینه کاهش تصادفات، حذف نقاط حادثه‌خیز و پیشگیری از حادثه‌های فوتی جاده‌های شمالی استان اقدام اساسی صورت گیرد، اعلام کرد: تمام عوامل مؤثر در این حوادث از جمله اداره کل راهداری، پلیس راه، نهادهای آموزشی و رسانه با جدیت مضاعف این مساله را پیگیری کنند و اقدامات لازم را برای کاهش این اتفاق‌های ناگوار انجام دهند.

درباره علت سوانح متعدد رانندگی در جاده‌های استان بویژه در شمال آن نظرها و اظهارات گوناگونی از سوی کارشناسان، مسئولان ارگان‌های ذیربط و حتی مردم عادی ارائه می‌شود. دستگاه‌های مرتبط به احداث و نگهداری جاده‌ها اغلب اعتقاد بر این دارند که اصلی ترین عامل بروز تصادفات رانندگی در استان عامل انسانی بوده و جاده در این میان در مراحل بعدی و با نقش کمتر قرار دارد.

برخی‌ها با اشاره به وضعیت مشابه جاده‌ها در مناطق مختلف استان اعتقاد بر این دارند که اگر عامل جاده دخیل در سوانح رانندگی بود می‌باید در تمامی راه‌های استان شاهد تصادف رانندگی مرگبار می‌بودیم در حالی که این حوادث بیشتر مربوط به جاده‌های شمالی استان است، پس باید علت را در عوامل دیگر جستجو کرد.

«محبوب حیدری»، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل معتقد است: جاده‌هایی که در حال حاضر استفاده می‌شود اگر در بحث ایمنی مشکل داشت اجازه استفاده و بهره‌برداری از آنها داده نمی‌شد، بنابراین جاده‌ها از بابت ایمنی و طرح هندسی مشکلی ندارد و اگر هم نقصی باشد پلیس راه اعلام کرده و سازمان راهداری نسبت به رفع نقص اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

حیدری عمده مشکل در استان را عامل انسانی و رعایت نکردن سرعت مطمئنه در راه‌ها دانست.

بیشتر بخوانید

شبح مرگ در جاده های اردبیل - ایران آنلاین

رخداد 70 درصد تصادفات جاده ای استان اردبیل در مغان - ایران آنلاین

Image result for ‫جاده اردبیل - مشگین شهر- مغان‬‎

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.