علت افزایش دما در روزهای اخیر چیست؟

استانها /
شناسه خبر: 477939

دمای استاندارد با دمای احساسی متفاوت است. دمای احساسی در شرایط غیراستاندارد حس می‌شود و با دمای استانداردی که در دومتری سطح زمین و در سایه سنجش می‌شود متفاوت است.

فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: افزایش دما در روزهای اخیر به دلیل نفوذ توده پرارتفاع جنب هاره‌ای بر منطقه دما در کل کشور افزایش داشته است و از سه شنبه هفته گذشته اطلاعیه صادر کردیم که هوا گرم می‌شود.

سیدان افزود: در حال حاضر خرداد رو به اتمام است و دمای بالای هوا، مسئله غیر استانداردی نیست، البته در این خصوص باید به طور بلند مدت و در مقایسه با سال‌های گذشته این برآورد و قضاوت انجام شود، ولی به هرحال مشکل بزرگی در حال حاضر وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه دمای احساسی و دمای استاندارد دو مقوله جدا هستند، گفت: دمای استاندارد، با معیارها و در شرایط استاندارد در فاصله ۲ متری سطح زمین توسط دماسنج‌های حرفه‌ای و با استاندارد جهانی در سایه اندازه‌گیری می‌شود.

این کارشناس هواشناسی گفت: این در حالی است که دمایی که افراد در شرایط غیر استاندارد اندازه‌گیری و تجربه می‌کنند متفاوت است. دما در سطح زمین، در نزدیکی انرژی زمین، روی آسفالت‌های در معرض تابش آفتاب، از شرایط استاندارد اندازه‌گیری دما است.

سیدان افزود: در حال حاضر هیچ مورد ضروری و غیر عادی گزارش نشده است، اما اگر بخواهیم بگوییم امسال از سال گذشته گرم‌تر است، باید منتظر اتمام تابستان و ثبت دمای کل این فصل بمانیم./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.