تعامل بین بخش صنعتی، عمرانی و سازمان محیط زیست، بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و الزامات محیط زیستی استان قم ضرورت دارد. حفظ محیط زیست در جوامع بشری، از اهمیت بسزائی برخوردارست و محیط زیست پاک و سالم در روح و روان افراد جامعه آثار فردی و اجتماعی مهمی دارد.

مهمترین چالش امروز بشر مسائل محیط زیستی است و دغدغه مدیریت استان تلاش برای حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست است.

منابع زیست محیطی محدودیت دارد و تهیه پیوست زیست محیطی طرح های صنعتی و عمرانی نیاز اساسی است که در مسیر بهره برداری از محیط زیست، توجه جدی به اولویت های زیست محیطی از اهمیت ویژه ای برخوردارست.

فعالیت مدیران اجرایی در چارچوب قوانین تعریف شده و دستگاه ها باید در قالب نظارت و پیگیری  دستور العمل های سازمانی، قوانین نظارتی محیط زیست را رعایت کنند.

از الزامات اجرای صحیح طرح های توسعه ای استان، بررسی کارشناسی همه جوانب طرح ها به خصوص استانداردهای محیط زیست است؛ در صورتی که اولویت توسعه را فراهم کردن محیط سالم برای زیست انسان قرار دهیم، می توانیم توسعه پایدار را محقق کنیم.

برخی طرح ها در مسیر اجرا و بهره برداری، معضلات محیط زیستی ایجاد می کنند و مدیریت استان در تلاش است، تا با اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی،عمرانی و الزامات محیط زیستی، تعاملی کاربردی در نیل به اهداف کلان استان ایجاد کند.

بسیاری از مسائل و مشکلات زیست محیطی نشات گرفته از مباحث فرهنگی است و لازم است تا در کنار اقداماتی که دولتمردان در حوزه حفظ و نگهداری از محیط زیست صورت می دهند، مردم نیز در مسیر انجام وظایف خود آموزش ببینند و برای حفظ محیط زیست خود فعالیت کنند.

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.