سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا:

بیش از یک میلیون و 800 هزار زائر ایرانی وارد عراق شده اند

سیاسی /
شناسه خبر: 47791

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی گفت: تا به امروز (دوشنبه) بیش از یک میلیون و 800 هزار زائر ایرانی به طور قانونی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد عراق شده اند.

ایران آنلاین /میر مسعود حسینیان روز دوشنبه افزود: پیش بینی می شود که تا روزهای آینده شمار زائران حسینی ایرانی وارد شده به کربلای معلی از مرز دو میلیون و 300 هزار نفر عبور کند.
رییس ستاد اربعین کربلا با اشاره به امکانات ایجاد شده برای اسکان زائران ایرانی در شهر مقدس کربلا، اظهار داشت: برای یکصد هزار زائر ایرانی در کربلای معلی محل اسکان و دیگر خدمات به طور رایگان ایجاد شده است.
وی با بیان این که برای اسکان زائران ایرانی مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی 30 اردوگاه اسکان، ایجاد شده است، تصریح کرد: ظرفیت هر اردوگاه زائران حسینی ایرانی بین یک هزار تا 15 هزار نفر می باشد و در کنار این اردوگاهها شماری از مساجد و مدارس کربلا را نیز برای اسکان زائران ایرانی تجهیز کرده ایم.
حسینیان با اشاره به این که ظرفیت اسکان زائران شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی از سوی ستاد اربعین نسبت به سال گذشته 5 برابر شده است، گفت: روزانه به طور متوسط یکصد هزار قرص نان صلواتی پخته و 300 هزار پرس غذا نیز بطور رایگان توسط موکب های ایرانی بین زائران ایرانی توزیع می شود.
وی مساله امنیت زائران حسینی را مهم ترین دغدغه مقامات ایرانی و عراقی دانست و بیان داشت: مقامات عراقی از ظرفیت های زیادی برای تامین زائران حسینی بهره گرفته اند.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا با بیان این که برای خدمت به زائران حسینی ایرانی 6 قرار گاه ایجاد شده است، گفت: هر قرارگاه نیز شش کمیته امنیت، اسکان، تغذیه، حمل و نقل، پزشکی و حمل و نقل را در خود برای خدمت رسانی به زائران حسینی جای داده است.
وی فعالیت کمیته های امنیت، اسکان و تغذیه زائران حسینی را پررنگتر از دیگر کمیته ها عنوان کرد.
حسینیان در ادامه به فعالیت ستاد گمشدگان که توسط بسیج شهرداری تهران در کربلای معلی ایجاد شده اشاره و بیان داشت: 24 ستاد راهنما و مرکز گمشدگان از سوی مرکز بسیج شهرداری تهران در کربلا برای خدمت رسانی به زائران گمشده ایجاد شده که این به غیر از 30 مرکز راهنمای ایجاد شده توسط عتبه حسینی است.
رییس ستاد اربعین کربلا افزود: 400 نفر فقط در زمینه گمشدگان در ستادهای ایرانی فعالند و در کنار این افراد 40 ایرانی دو زبانه را از سوسنگرد برای خدمت رسانی به زائران عرب زبان دیگر کشورها در کربلا مستقر کرده ایم.

منبع: ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.