اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

حوادث جهـــان

حوادث  جهـــان
آرزو کیهان مترجم

حراج موی بتهوون چند تار موی بتهوون موزیسین مشهور آلمانی به قیمت 12 هزار پوند در حراج ساتبی در معرض فروش قرار گرفت.

به‌گزارش دیلی استار، بتهوون در سال ۱۸۲۶ میلادی به درخواست دوستش آنتوان هالم چند تار موی خود را قیچی کرد و به او هدیه داد. موهای بتهوون که سال‌ها به‌عنوان یک یادگاری ارزشمند در خانواده هالم باقی ماند، حالا قرار است در حراجی ساتبی در لندن به فروش برسد. 
به گفته کارشناسان با توجه به شهرت بتهوون احتمال فروش موهای وی با قیمت بالاتری وجود دارد.
 
مسابقه با صندلی چرخدار
مسابقه صندلی‌های چرخدار در ژاپن با حضور ده‌ها شرکت‌کننده برگزار شد. به گزارش شینهوا، این مسابقه هیجان‌انگیز در شهر «هانیو» 60 کیلومتری توکیو برپا شده است. از حدود 10 سال قبل این مسابقه با الهام از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک آغاز شده و شرکت‌کنندگان در حالی که روی صندلی‌های چرخدار می‌نشینند باید یک مسیر 200 متری را در حالی که دور خود می‌چرخند طی کنند. برنده کسی است که بتواند تعداد بیشتری دور خود بچرخد و به خط پایان برسد.  جایزه امسال این مسابقه 20 کیلو برنج بود.
 
 
فرود مرگبار هلی کوپتر در منهتن
فرود اضطراری هلی‌کوپتر بر سقف آسمان خراشی در منهتن نیویورک با مرگ خلبان همراه بود. به‌گزارش بی‌بی‌سی، خلبان هلی‌کوپتر که قصد داشت بر بام آسمان خراش 54 طبقه فرود اضطراری داشته باشد به‌دلیل مه غلیظ و نبود دید کافی با ساختمان آسمان خراش برخورد کرد. در این حادثه هلی‌کوپتر دچار آتش‌سوزی شد و خلبان جان باخت. گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که به‌علت شرایط نامناسب جوی خلبان درخواست فرود اضطراری کرده بود. سخنگوی پلیس نیویورک نیز اعلام کرد: افرادی که در زمان حادثه در ساختمان حضور داشته‌اند لرزش شدیدی را به همراه صدای مهیب احساس کرده اما در این حادثه ساکنان برج آسیب ندیده‌اند.
 
کپی