مسجدجامعی تاکید کرد

برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به صورت مکانیزه

اجتماعی /
شناسه خبر: 477691

عضو شورای شهر تهران از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: انتخابات شورایاری‌ها امسال برای نخستین بار ثبت‌نام و حتی رأی گیری آن مکانیزه است و این مسئله احتمال تقلب و سوء استفاده را به حداقل می‌رساند و تجربه جدید و خوبی برای این شیوه از انتخابات است.

 احمد مسجدجامعی در جلسه شورای شهر امروز در ارتباط با جزئیات اساسنامه آئین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌ها،‌اظهار داشت: متن آئین‌نامه با کمک 7 نفر از اعضای شورای شهر تهیه شده و 4 تفاوت اصلی با آئین‌نامه قبلی دارد.
مسجد جامعی با اشاره به اینکه نظارت بر انتخابات با شیوه مکانیزه آسان‌تر خواهد بود گفت:‌امسال این آئین‌نامه انتخابات را در بخش نظارت به دو قسمت تقسیم کردیم، قسمت نخست بخش اجرایی و قسمت دوم بخش نظارت است که قسمت اجرایی به عهده شهرداری و نظارت به عهده شورا با همکاری معتمدین محلی است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه نظارت بر انتخابات شورایاری‌ها لایه به لایه خواهد بود، گفت:‌نظارت کلان به عهده تک تک اعضای شورا است و به ازای هر عضو شورا در 22 منطقه نظارت دارند البته دو منطقه که سطح کمتری دارد با هم ادغام خواهد شد.

وی بیان داشت: ما با نظارت کشور در سال‌های گذشته به صورتی عدم همسویی  داشتیم ولی امسال وزارت کشور در انتخابات همکاری خواهد داشت و این همکاری در زمینه شیوه‌های مکانیزه و حتی صندوق‌ها است./فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.