رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ز گذشته روز جهانی صنایع دستی بود و به همین مناسبت با همکاری شورای شهر، شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آغاز هفته صنایع دستی در خیابان استاد نجات الهی گرامی داشته شد.

 محمد جواد حق شناس در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورا با اشاره به روز جهانی صنایع دستی  با بیان این نکته که از آغاز به کار شورای پنجم یکی از محور های مورد اهمیت احیا و توجه به گذرهایی با محوریت گردشگری، فرهنگی و صنایع دستی بود، افزود: در همین راستا ایجاد پهنه رودکی و 4 گذر نمایش، کتاب، هنر و صنابع دستی مورد تاکید قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی تصمیم گرفته شد خیابان نجات الهی به عنوان گذر صنایع دستی معرفی شود افزود: موضوع در کمیسیون نام گذاری  نیز مطرح شده و بر این اساس تابلوی گذر به المان های شهری اضافه شود لذا با حفظ نام خیابان استاد نجات الهی به گذر صنایع دستی تبدیل خواهد شد.

حق شناس در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که تحت تاثیر تحریم ها قرار دارد ایجاد این گذر  می تواند برای 3 میلیون خانوده ایرانی که مسقیما با صنایع گردشگری در ارتباط هستند  و ارتزاق می کنند، فضا و فرصتی را برای تولید فراهم کند و ایجاد این گذر در خیابان استاد نجات الهی می تواند به عنوان نمادی در این عرصه تبدیل شود./ایلنا
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.