اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

کره شمالی: احتمالا توافق اون- ترامپ به کاغذ بی خط تبدیل شود

کره شمالی: احتمالا توافق اون- ترامپ به کاغذ بی خط تبدیل شود

در آستانه سالگرد دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور، پیونگ یانگ نسبت به بی اثر شدن آن دیدار و تبدیل توافقات انجام شده به کاغذ بی خط هشدار داد.

 در آستانه سالگرد دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور، پیونگ یانگ بار دیگر از ایالات متحده خواسته تا رویکرد سیاسی خود را تغییر دهد زیرا در غیر این صورت توافق دونالد ترامپ و کیم جونگ اون ممکن است به «یک کاغذ بی‌خط» تبدیل شود.

این دومین هشدار کره شمالی در روزهای اخیر و در آستانه سالگرد مذاکرات دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون است که در رسانه‌های خارج از آن کشور بازتاب پیدا می‌کند.

در تازه‌ترین بیانیه منتشر شده در «خبرگزاری مرکزی کره»، خبرگزاری رسمی کره شمالی، آمده است که سیاست‌های یکجانبه و متکبرانه آمریکا، هرگز مؤثر واقع نخواهد شد، چرا که جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) برای استقلال خود ارزش قائل است.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که بیانیه مشترک چهار بندی ترامپ و کیم در سال گذشته در سنگاپور، که وعده حرکت در مسیری تازه داده بود با خطر تبدیل شدن به کاغذی بی‌خط و نوشته روبه‌رو شده است، چرا که به گفته خبرگزاری کره شمالی «ایالات متحده چشم به اجرای آن بسته است».

هفته پیش نیز وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای با بیان اینکه «صبر ما حدی دارد»، از آمریکا خواسته بود رویکرد و روش فعلی محاسبات خود در مورد پیونگ یانگ را تغییر دهد./ مهر

کپی