روسیه هشدار داد: نفت۳۰ دلاری با افزایش تولید اوپک

اقتصادی /
شناسه خبر: 477659

وزیر انرژی روسیه گفت:« این خطر وجود دارد که قیمت نفت به ۳۰ دلار در هر بشکه سقوط کند چون احتمال دارد اوپک و متحدانش به رهبری روسیه تا پایان سال بیش از نیاز بازار نفت تولید کنند».

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه روسیه احتمالا موافق تمدید توافق کاهش تولید اوپک است گفت:« این خطر وجود دارد که قیمت نفت به 30 دلار در هر بشکه سقوط کند چون احتمال دارد اوپک و متحدانش به رهبری روسیه تا پایان سال بیش از نیاز بازار نفت تولید کنند».

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه قبلا گفته بود اگر اوپک و شرکایش توافق کاهش تولید را تمدید نکنند، قیمت نفت به 30 دلار در هر بشکه سقوط می کند.

نواک در پاسخ به اظهارات سیلوانوف گفت که سناریوی سقوط قیمت نفت اتفاق نمی‌افتد. همه چیز بستگی به شرایط بازار نفت در نیمه دوم سال، جنگ های تجاری و تحریم ها دارد.

نواک گفت:« در واقع خطر تولید بیش از حد نفت وجود دارد. ولی در کل ... ما نیاز داریم  وقایع ماه ژوئن را عمیق تر بررسی کنیم تا در نشست ماه جولای اوپک و متحدانش به یک تصمیم مشترک برسیم».

خالد الفالح ، وزیر انرژی عربستان گفت:« ما به تمدید توافق کاهش تولید پس از ماه ژوئن نزدیک می‌شویم. وی اضافه کرد نکته مهم در حال حاضر تنظیم کاهش تولید تولید کنندگان غیر اوپک به رهبری روسیه است».

ولی عربستان به قیمت 85 دلاری نفت برای متعادل کردن بودجه خود نیاز دارد. بنابراین عربستان و روسیه در مورد قیمت عادلانه نفت اختلاف نظر دارند.

فالح گفت:« من مطمئنم در اوپک همه موافق تمدید  توافق هستند. تنها کشوری که باید به ما بپیوندد روسیه است»./مهر

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.