تضمین ایمنی دانش آموزان به کمک فناوری

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 477658

مدارس مرکزی ایندیانا یک سیستم ایمنی فناوارنه را برای کاهش خطرات ناشی از پیاده شدن دانش آموزان آزمایش می کنند.

گزارش های منتشر شده نشان می دهد که در سال جاری 17 دانش اموز آمریکایی در حوادث ناشی از سوار و پیاده شدن از اتوبوس مدرسه جان خود را از دست داده اند. 3 تن از جانباختگان این حوادث نیز در شهر ایندیانا واقع در غرب میانه این کشور زندگی می کردند. برای حل این مشکل و عدم تکرار حوادثی مشابه برای دانش اموزان،  مدارس مرکزی شهر ایندیانا آمریکا به فکر آزمایش یک سیستم ایمنی جدید برای اتوبوس های مدرسه افتاده است.

فناوری موردنظر با بهره گیری از رادار و الگوریتم های پیش بینی و نظارت بر سرعت وسایل نقلیه، فاصله رسیدن خودرو به اتوبوس مدرسه و همچنین میزان تهدید ناشی از خروج کودکان را محاسبه می کند. با ثبت اطلاعات و داده ها نتایج کارشناسی به راننده ارسال شده و تصمیم نهایی برای توقف و یا حرکت داده می شود. این سیستم هوشمند فاصله و سرعت اتوبوس با خودروهای دیگر را محاسبه کرده و توقف احتمالی خودروهای همجوار را پیش بینی می کند.

این فناوری با محاسبات دقیق (تا 300 متر) روشی ایمن برای توقف اتوبوس و پیاده شدن دانش اموزان بشمار می رود. این فناوری همچنین با بهره گیری از سیستم های ویدئویی و ثبت عکس در اتوبوس، شماره پلاک و مدل خودروهای همجوار را ثبت کرده و در مواقع مورد نیاز در اختیار مقامات پلیس قرار می دهد. به محض پیش بینی بی خطر بودن منطقه خروج دانش اموزان، این فناوری هشدار داده و راننده را مطلع می کند.

کریس آکیاما مدیرعامل موسس ناوگان امن( شرکتی است که این فناوری را توسعه داده است) می گوید: اغلب دانش اموزان در هنگام پیاده شدن از اتوبوس مدرسه تلفن همراه در دست داشته و به اطراف خود توجه نمی کنند. اما به لطف این فناوری منطقه ایمن برای پیاده شدن دانش اموزان و عبور از جاده پیش بینی شده و دانش اموزان می توانند با خیال راحت پیاده شوند.  

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.