اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
میرشاد ماجدی، عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با «ایران»:

کمیته ملی المپیک نمی‌تواند مدعی باشد

کمیته ملی المپیک نمی‌تواند مدعی باشد
محمد محمدی سدهی خبرنگار

پس از انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال امید، شایعاتی مبنی بر نقش میرشاد ماجدی یکی از اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال که عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال نیز هست، منتشر شد.

ماجدی در گفت‌وگو با خبرنگار «ایران» به این شایعات واکنش نشان داد: «من عضو کمیته فنی فدراسیون هستم و این کمیته است که در مورد انتخاب سرمربی تصمیم می‌گیرد و هر یک از اعضا به تنهایی نقش خاصی برای انتخاب سرمربی نداشتیم. در واقع من تنها به عنوان یک عضو در این انتخاب نقش داشتم، نه چیزی بیشتر. حمید استیلی به عنوان مدیر تیم ملی امید صحبت‌ها را با مجیدی انجام داد و این گزینه را در کمیته فنی مطرح کرد که کمیته هم تأیید کرد.» او افزود: «بحث تیم ملی امید تنها انتخاب سرمربی نیست. بحث امکانات، در اختیار گذاشتن بازیکنان به تیم ملی امید از سوی باشگاه‌ها و مباحث دیگری است که در این خصوص برنامه‌ریزی بسیار خوبی در کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای تیم امید انجام شده که خود حمید استیلی هم با توجه به تجربه بالایی که دارد، می‌تواند مدیریت کند. اردوهای خوبی برای تیم ملی در نظر گرفته شده و می‌توان امیدوار بود که تیم ملی امید به المپیک صعود کند، چرا که پتانسیل و نیروی انسانی بسیار خوبی در اختیار داریم.»
ماجدی درخصوص اختلاف کمیته ملی المپیک با فدراسیون فوتبال درخصوص انتخاب مجیدی بیان داشت: «اختلافی نباید به وجود بیاید چرا که متولی فوتبال، فدراسیون است. فکر نمی‌کنم اختلاف خاصی باشد و قطعاً با درایتی که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال دارد این مشکل حل خواهد شد. همیشه انتخاب مربیان با فدراسیون فوتبال بوده و همان زمان که کرانچار انتخاب شد هم کمیته فنی این کار را انجام داد و روند انتخاب فرهاد مجیدی هم همین گونه بوده است. نمی‌دانم چرا کمیته ملی المپیک با انتخاب مجیدی مخالف است چرا که همیشه روند انتخاب سرمربی تیم امید همین گونه بوده است. کمیته ملی المپیک نمی‌تواند مدعی باشد چرا که متولی فوتبال، فدراسیون فوتبال است.»
عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال با ذکر مثالی تاریخی، تأکید می‌کند که باید اختلافات حل شود: «تیم ملی در انتخابی المپیک 1992 بارسلون نیز با چنین مشکلی مواجه شد و در آن زمان هم اختلافاتی بین کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی به وجود آمد و بازیکنان ما در بازی اول جلوی قطر ناکام ماندند و آن بازی را 2 بر صفر باختیم. بعد همه یکدل شدند و همه بازی‌ها را بردیم اما همان 3 امتیاز از دست رفته بازی با قطر باعث شد نتوانیم به المپیک صعود کنیم.» گفتنی است مدیر تیم امید، در مصاحبه‌ای هرگونه بی‌اطلاعی فدراسیون فوتبال را تکذیب کرد. حمید استیلی با تأکید بر اینکه کمیته فنی فدراسیون فوتبال از روند انتخاب سرمربی خبر داشت، گفت: «یکشنبه شب جلسه‌ای در این خصوص برگزار و پس از جمع‌بندی نهایی، فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کردیم. سپس به فدراسیون فوتبال هم اطلاع دادیم و مهدی تاج در جریان کل اتفاقات قرار داشت. در نهایت صبح امروز (دوشنبه) همه چیز نهایی شد و مجیدی را به عنوان سرمربی معرفی کردیم.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.