اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

وزیرخارجه قطر: تنش آمریکا و ایران نمی تواند تا ابد باقی بماند/ دو کشور باید مذاکره کنند

وزیرخارجه قطر: تنش آمریکا و ایران نمی تواند تا ابد باقی بماند/ دو کشور باید مذاکره کنند

هم با ایران گفتگو کرده ایم هم با آمریکا؛ از هر دو کشور خواسته ایم وارد مذاکره شوند / می‌خواهیم پلی بسازیم تا این شکاف پر شود

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر گفت کشورش به اتفاق برخی کشورهای دیگر با مسئولان تهران و واشنگتن گفتگو کرده و از آنها خواسته‌اند به منظور پرهیز از تنش بیشتر با یکدیگر وارد مذاکره شوند.

به گزارش انتخاب، وزیر خارجه قطر که روز یکشنبه ۱۹ خرداد در لندن، پایتخت بریتانیا سخن می‌گفت، تأکید کرد: «ما فکر می‌کنیم که از جایی به بعد باید تعهداتی داده شود زیرا وضعیت نمی‌تواند تا ابد این گونه بماند. از آنجا که هیچ کدام از این دو کشور (ایران و آمریکا) تمایلی به افزایش تنش ندارند، باید با راهکارهایی سازنده مشکل را حل کنند.»

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی به جز قطر از عمان، عراق و ژاپن به عنوان کشورهایی یاد کرد که به دنبال رفع تنش به وجود آمده میان ایران و آمریکا هستند. وی در این زمینه گفت: «تنش ایجاد شده به همه این کشورها ارتباط دارد. قطر و برخی دیگر از کشورهای منطقه تلاش می‌کنند تا وضعیت را آرام کنند. ما در این زمینه همان طور که با آمریکایی‌ها صحیت کرده‌ایم با ایرانی‌ها نیز گفتگو کردیم. ما می‌خواهیم در این میان پلی بسازیم تا این شکاف پر شود و امکان گفتگو میان این دو کشور فراهم گردد، زیرا تنش در منطقه به نفع هیچ کس نیست.»

 

کپی