رییس سازمان زندان‌ها:

برای فرزندان نخبه زندانیان برنامه داریم/ شناسایی 309 نخبه در سال گذشته

سیاسی /
شناسه خبر: 473902

برای فرزندان نخبه زندانیان برنامه داریم و سال گذشته ۳۰۹ نفر از این نخبگان شناسایی شده‌اند/ از نظر آموزشی و کمک هزینه تحصیلی آن‌ها را تحت پوشش قرار داده‌ایم تا بتوانند به راحتی ادامه تحصیل بدهند

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: ما برای فرزندان نخبه زندانیان برنامه داریم و سال گذشته ۳۰۹ نفر از این نخبگان شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، اصغر جهانگیر در این باره گفت: سال گذشته شناسایی فرزندان نخبه زندانیان در سراسر کشور انجام شد و ۳۰۹ نفر از این این نخبگان تحت حمایت‌های ویژه سازمان زندان‌ها قرار گرفتند.


وی گفت: از نظر آموزشی و کمک هزینه تحصیلی آن‌ها را تحت پوشش قرار داده‌ایم تا بتوانند به راحتی ادامه تحصیل بدهند.


این مقام قضائی در ادامه به مساله تفکیک زندانیان از خانواده‌های آن‌ها تاکید کرد و افزود: اگر زندانی مرتکب جرمی شده است، دلیل نمی‌شود که خانواده‌اش مورد بی مهری و بی توجهی قرار گیرد.


وی تصریح کرد: تنبیه خانواده زندانی همراه زندانی، ظلم مضاعف بر این خانواده‌های در معرض آسیب است چرا که هم سرپرست خانواده با بی توجهی به قانون به آن‌ها ظلم کرده و هم نگاه‌های سنگین مردم موجب رنج این خانواده‌ها می‌شود، بنا بر این مردم باید بدانند که حساب خانواده زندانی، از زندانی که مرتکب جرم شده جداست.


جهانگیر تاکید کرد: فرزندان و همسران زندانیان با زندانی شدن سرپرست خانواده، در محیط جامعه دچار سرشکستگی می‌شوند و ما تلاش می‌کنیم با حمایت‌های ویژه، به کاهش آسیب‌های اجتماعی در این خانواده‌ها کمک کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.