یزد هم سیل‌خیز است

استانها /
شناسه خبر: 473889

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد از اجرای طرح جامع سیلاب در سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح به اعتبارات ویژه‌ای نیازمندیم.

محمدمهدی جوادیان‌زاده در اولین جلسه کارگروه تخصصی امور سیل و مخاطرات دریایی استان با بیان این که بر اساس آخرین آمار دریافتی میزان بارندگی استان در سال آبی جاری ۱۱۲.۵ میلی‌متر گزارش شده است، اظهار کرد: این میزان نشان‌دهنده افزایش ۲۴ درصدی بارش نسبت به میانگین دوره آماری سال گذشته است.

وی با اشاره به این که بررسی میزان بارندگی‌ها در سال گذشته و امسال نشان می‌دهد که یزد هم پتانسیل سیل‌خیزی دارد، افزود: بر همین اساس رسیدگی به تعرضات صورت گرفته به حریم و بستر رودخانه‌ها، بسیار حائز اهمیت است و عدم توجه به آن می‌تواند خسارات جدی را برای استان به همراه داشته باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان این که تاکنون ۱۰۰ نقطه از نقاط آسیب‌خیز در رودخانه‌های استان شناسایی شده است، گفت: طرح آزادسازی رودخانه‌ها در نقاط مختلف استان از جمله حوزه میانکوه در دستور کار است تا بستر و حریم رودخانه‌هایی که می‌توانند در اثر تکرار بارندگی‌ها مشکلاتی را به بار آورند، آزاد شود.

وی در ادامه به وضعیت سیل‌بندهای استان اشاره و خاطرنشان کرد: این سیل‌بندها در اوج بارش‌های فروردین ماه امسال باعث نگرانی مردم شد که لازم است مطالعاتی در راستای بهبود وضعیت برخی از سیل‌بندها صورت گیرد.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: عدم توجه لازم به سیل‌بندها در سال‌های اخیر باعث از بین رفتن بخشی از مخزن سیل‌بندهای یزد شد که عدم رسیدگی به این امر می‌تواند باعث به وجود آمدن نقاط آسیب زا در استان شود.

این مسئول، اجرای طرح آزادسازی سراسری رودخانه‌ها را یکی دیگر از اقدامات در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای یزد عنوان کرد و افزود: رو به رو بودن با افراد متجاوز به حریم رودخانه‌ها شرایط سختی را برای این شرکت ایجاد می‌کند که با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط این اقدام در زمان کوتاهی انجام می‌شود./ ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.