روسیه بندهای اصلی توافق نظامی میان خود با سودان را فاش کرد که هدف از این توافق، تسهیل در ورود ناوهای جنگی به بنادر دو کشور است.

شبکه روسیا الیوم به نقل از پایگاه اطلاعات حقوقی روسیه اعلام کرد که توافق نظامی صورت گرفته میان روسیه و سودان بر اجازه ورود به کشتی‌های جنگی به بنادر دو کشور تاکید دارد که بر این اساس، این امر باید در حداقل هفت روز کاری قبل از زمان ورود کشتی‌ها اعلام شود.

طبق این گزارش، هدف از توافق مذکور؛ گسترش همکاری نظامی میان روسیه و سودان طبق قوانین دو کشور، اصول، قوانین و معاهدات بین‌المللی است.

طبق این توافق، دو طرف به تبادل اطلاعات و دیدگاه‌ها درباره مسائل نظامی، سیاسی و تقویت اعتماد متقابل و امنیت بین‌المللی خواهند پرداخت.

همچنین روسیه و سودان برای گسترش روابط خود در زمینه‌های آموزش نظامی مشترک نیروها، آموزش مهندسی، آموزش نظامی، پزشکی نظامی، تاریخ و هیدروگرافی نظامی و همچنین ورزش و فرهنگ تلاش و همکاری خواهند کرد.

طبق توافق صورت گرفته میان مسکو و خارطوم، دو طرف همچنین تجربیات خود را برای حفظ صلح تحت نظارت سازمان ملل و همکاری در فعالیت‌های جستجو و امدادرسانی در دریا به کار خواهند گرفت.

تحولات اخیر سودان مانع از اجرایی شدن این توافق نشده، طوری که توافق مذکور ۹ مه جاری وارد فاز اجرایی شد.  / ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.