اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

خانه‌های روستایی بازسازی شده خراسان رضوی بیمه نیست

خانه‌های روستایی بازسازی شده خراسان رضوی بیمه نیست
گروه ایران زمین

بیش از نیمی از خانه‌های روستایی بازسازی شده خراسان رضوی در برابر حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و آتش سوزی بیمه نیست.

اجباری کردن بیمه خانه‌های روستایی

Результат пошуку зображень за запитом "‫اجباری کردن بیمه خانه‌های روستایی‬‎"

«سید رضا موسوی نیا»، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: بنیاد مسکن استان از سال ۸۸ نسبت به انعقاد قرارداد با یکی از شرکت های بیمه و اجباری کردن بیمه خانه‌های روستایی اقدام کرد، به این معنا که بعد از پایان ساخت هر خانه روستایی و صدور پایان کار صاحبخانه موظف بود خانه را بیمه کند.

وی گفت: خانه‌هایی که پیش از سال ۸۸ نیز در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در این استان بازسازی شده اما بیمه نشده بودند هم می‌توانستند از سوی صاحبانشان بیمه شوند. با این وجود تاکنون از کل خانه‌هایی که در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بازسازی شده‌اند ۶۶ هزار واحد زیر پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همچنین یکی از نیازهای مهم مردم در روستاهای خراسان رضوی را زمین‌های مرغوب و قابل ساخت و ساز مسکن بیان کرد و افزود: بنیاد مسکن در مورد امور زمین براساس آئین نامه‌های قانونی با هماهنگی دستگاه‌هایی مانند اداره امور اراضی و منابع طبیعی، شوراهای اسلامی و دهیاری روستا نسبت به تملک قانونی زمین‌های روستاها اقدام کرده است. بنیاد همچنین پس از تملک و قطعه بندی، آماده سازی و تهیه طرح مسکونی، قطعات تفکیک شده زمین را به نیازمندان مسکن روستایی واگذار می‌کند تا آنان در چارچوب قوانین و مقررات جاری نسبت به احداث بنا در زمین خود اقدام کنند.

به گفته موسوی نیا به منظور تثبیت مالکیت اراضی تملک شده، پیگیری لازم برای اخذ اسناد ملکی صورت گرفته که در این راستا تاکنون ۱۹ هزار و ۶۸۷ قطعه زمین در روستاها برای ساخت مسکن واگذار شده است.

بیشتر بخوانید

خانه های روستایی بیمه می شود - ایران آنلاین

چند درصد جمعیت ایران در روستا زندگی می کنند؟ - ایران آنلاین

Результат пошуку зображень за запитом "‫اجباری کردن بیمه خانه‌های روستایی‬‎"

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.