بیشترین سهم مازندران در بین غرق شدگان

استانها /
شناسه خبر: 473729

از 47 نفری که سال گذشته در دریای مازندران غرق شدند، 15 نفر مازندرانی بودند که بیشترین تعداد غریق از یک استان محسوب می شود. به عبارتی این استان سال گذشته در بین غرق شدگان، بیشترین سهم را داشت.

تلاش برای افزایش امنیت دریا و کاهش تلفات تابستانه

Результат пошуку зображень за запитом "‫سالمسازي دريا‬‎"

به گفته «نقی کریمیان»، رئیس هیأت نجات غریق مازندران برخی مردم برای شنا در دریا به نقاطی می روند که هیچ شناختی از موقعیت آن جا ندارند ضمن اینکه نیروهای امدادی هم حضور ندارند.

کریمیان افزود: گاهی افرادی که به فن شنا آشنایی دارند نیز گرفتار جریان های شکافنده می شوند که در این بین خود مازندرانی ها نیز حضور دارند.

این مسئول از همه مسافران و مردم مازندران خواست تا با جدی گرفتن هشدارها و توجه به نشانه ها و پرچم ها و شنا در طرح های سالمسازی و مناطق زیرنظر منجیان غریق، به افزایش امنیت دریا و کاهش تلفات تابستانه امسال کمک کنند.

امسال نیز مانند سال های گذشته طرح های سالمسازی دریا از اول خرداد آغاز شد و منجیان غریق در نقاط از پیش تعیین شده برای نجات جان غریق ها حضور یافته اند.

به گفته رئیس هیأت نجات غریق مازندران 550 منجی غریق در ساحل سراسر استان برای زیر نظر گرفتن نقاط حضور مسافران و علاقه مندان به دریا حضور دارند .

کریمیان با بیان اینکه 97 طرح سالمسازی دریا امسال در نقاط مختلف استان برپا می شود، افزود: حدود نیمی از این طرح ها فعال شده و 550 منجی غریق که تقریبا 60 درصد منجیان غریق امسال مازندران هستند کارشان را آغاز کرده اند، اما از 15 خرداد و پس از ماه رمضان، همه طرح های سالمسازی برپا خواهند شد و تعداد منجیان غریق فعال در مناطق ساحلی استان نیز به 950 نفر می رسد.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر تعداد غریق های مازندران در چند سال اخیر، از تلاش برای استمرار این روند کاهشی در تعداد غریق ها خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته با کمک منجیان غریق و نیروهای امدادی و همه نهادهای مرتبط با طرح های سالمسازی دریا، کاهشی 24.2 درصدی را در تعداد غریق ها داشتیم که اتفاقی بسیار خوشحال کننده بود. هرچند که حتی یک غریق هم از نظر ما زیاد است، اما همین که چند سال است تعداد فوت شدگان تفریحات دریایی کاهش می یابد، نقطه امیدوارکننده ای است که امیدواریم امسال نیز این روند ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید

شنا مرگبار در دریا - ایران آنلاین

بازنگری طرح های سالم سازی دریای مازندران - ایران آنلاین

Результат пошуку зображень за запитом "‫سالمسازي دريا‬‎"

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.