اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تأکید شورای نظامی سودان بر ‌ادامه حمایت خود از ائتلاف متجاوز عربی در یمن

تأکید شورای نظامی سودان بر ‌ادامه حمایت خود از ائتلاف متجاوز عربی در یمن

شورای نظامی انتقالی سودان بر ادامه حمایت‌های خود از ائتلاف متجاوز عربی در یمن تأکید کرد.

 شورای نظامی انتقالی سودان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که سفر محمد حمدان دقلو، معاون این مجلس معروف به "حمیدتی" به منظور تأکید بر باقی ماندن نیروهای سودان در ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان در یمن صورت گرفته است.

در این بیانیه آمده است که سفر حمیدتی به ریاض و دیدار وی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به منظور تشکر از این کشور در قبال موضع حمایتی آن نسبت به ملت سودان و شورای نظامی در این مرحله حساس صورت گرفت.

شورای نظامی انتقالی سودان در ادامه بیانیه خود تصریح کرد که حمیدتی در دیدار با بن سلمان بر ایستادگی سودان در کنار پادشاهی عربستان برای مقابله با تمامی تهدیدها و تجاوزها تاکید کرد.

در این بیانیه تأکید شده است: سودان آمادگی خود را برای دفاع از اراضی عربستان اعلام می‌کند و نیروهای سودان نیز همچنان در عربستان و یمن باقی خواهند ماند و برای تحقق این هدف خواهند جنگید.

معاون شورای نظامی انتقالی سودان پنج‌شنبه با سفر به ریاض با محمد بن سلمان دیدار و گفت‌وگو کرد. این سفر اولین سفر خارجی حمیدتی از زمان تعیین وی به عنوان معاون شورای نظامی انتقالی سودان به شمار می‌رود.

در همین راستا، روزنامه الراکوبه سودان به نقل از منابع مطلع نوشت که دیدار حمیدتی و بن سلمان در ریاض بر باقی ماندن نیروهای سودان در ائتلاف عربی در مقابل حمایت عربستان از مقامات جدید این کشور به اشکال مختلف متمرکز بود.

این سفر درست زمانی صورت گرفت که اپوزیسیون سودان پس از شکست مذاکرات خود با شورای نظامی نیروهای واکنش سریع این کشور را به کشتار معترضان متهم کرد.

گفتنی است که حمیدتی فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان است.  / ایسنا

کپی