مسکن از جمله حوزه های اشتغال آفرین است و با رونق این بخش در استان کرمانشاه، بسیاری از مشکلات حل می شود‌.

 

ماندگاری یک مدیر کاملا وابسته به اثرگذاری کارهای وی دارد. امیرکبیر تنها ۳۳ ماه در این کشور صدراعظم بود، اما در تاریخ به اندازه کسی که سال ها عهده دار این مسئولیت بوده، به این شخصیت پرداخته شده است.

در ایام زلزله حدود ۲۹ هزار خانه بازسازی و ۶۶ هزار خانه نیز تعمیر شد که حجم بسیار بالایی در عرصه ساخت و ساز محسوب می شود. در ایام زلزله ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر روزانه در بازسازی خانه ها مشارکت داشتند و بیش از  یک هزار نفر هم کار نظارت بر پروژه ها را عهده دار بودند که در مجموع یک اشتغال چشمگیر پدید آمده بود.

کرمانشاه حدود ۳۷۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که جمعیتی برابر با جمعیت برخی مراکز استان های همجوار است و این حجم از‌ جمعیت حاشیه نشین یکی از چالش های جدی مدیریت شهری کرمانشاه محسوب می شود و همچنین بخشی از شهر از بافت های فرسوده تشکیل شده که مشکلاتی را به وجود آورده است.

مسکن مهرها اگر به خوبی مدیریت شود می تواند دارای مزایای بسیاری برای مردم باشد، اما اگر بر این مجموعه ها نظارت کافی صورت نگیرد؛ می تواند حوادثی تلخ همچون تخریب مسکن مهر اسلام آباد در زلزله ۹۶ را رقم بزند که طی آن یک طبقه از مجموعه محو شده بود زیرا آنرا روی قنات ساخته بودند. جابجایی محله «غم تسلی» کنگاور یکی از شیرین ترین اتفاقات در حوزه بافت های فرسوده و ناکارآمد بوده است.

بیشتر بخوانید

http://لزوم جهش در رفع مشکل اشتغال کرمانشاه/در خلق ثروت خوب کارنکرده‌ایم ...

http://ایرنا - توجه جدی به رونق تولید منجر به ارتقای شاخص اشتغال می شود

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.