شهری که خرم نشد

فرهنگی /
شناسه خبر: 473687

در سوم خرداد از چه می‌شود حرف زد غیر از خرمشهر؟ دیروز و به مناسبت همین روز مجازی‌ها در صفحات شخصی‌شان از سالروز آزادسازی خرمشهر نوشتند و عکس‌هایش را بازنشر کردند و البته از مشکلات این روزهای این شهر نوشتند.

عکس‌های خرمشهر در همان روزها هم زیاد در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شد. کاربران در سوم خرداد با این نوشته‌ها یاد خرمشهر و کسانی که پای این شهر ایستادند را زنده نگه داشتند: شهاب جوانمردی: «‏سلام به شهری که پس از آزاد شدن نیز از مظلومیتش کاسته نشد.»، ممد صالح: «همه سهم ‎خرمشهر از این کشور یک مناسبت تو تقویمه، اگه کسی الآن بیاد خرمشهر ۳۷ سال بعد از آزادسازی هنوز آثار جنگ رو توی شهر می‌بینه، این شهر تا ابد جنگ زده‌ است»، فرشته عسکری: «‏شنوندگان عزیز توجه فرمایید! خونین‌شهر، شهر خون، آزاد شد. سوم خرداد 1361 بعد از 578 روز اشغال خرمشهر»، شمیم صبح: «‏مقاومتی که درخرمشهر انجام شد، هرگز با دیگر مقاومت‌ها قابل مقایسه نیست.‎خرمشهر برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است.سوم خرداد، آیینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه این امت است»، میرهابیل: «‏رادیو‌گفت: شوندگان عزیز توجه فرمایید. ‎خرمشهر، را خدا آزاد کرد. مادربزرگم گفت کاش خدا پسر منم برگردونه»،
مهدی خرامان: «‏کل هنر ما در ‎سوم خرداد بازنشر مکالمه بی‌سیم شهید احمد کاظمی و سردار غلامعلی رشید در مراحل پایانی فتح خرمشهره!»، امیرپویان صبوحی: «‏هر سال ‎سوم خرداد مردم ایران نشون میدن که چقدر ‎خرمشهر براشون عزیزه.» دغدغه‌ام حاجی هستش: «‏در هجدهمین سحرگاه ماه مبارک رمضان و طلوع سوم خرداد؛ درود و رحمت و رضوان الهى بر روح پرفتوح شهید محمد جهان آرا، شهید عبدالرضا موسوى و تمامى فاتحین خونین شهر.»، مرضیه لرکی: «بهش گفتم چراخونه هاتون رو تخلیه نمى‌کنید برید؟! ‎سیل که شوخى نیست!همچنان که مشغول سیل بندزدن بود، دستش روبالابرد و گفت:ما مى‌میریم اما نمى‌ریم، این مردم، مردم خوزستان سرزمین مقاومت بودند، ابوالفضل راست مى گفت ‎خرمشهر رامقاومت مردم آزاد کرد.».

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.