وزیر خارجه ایران با بیان اینکه تحریم‌های امریکا نظم بین‌المللی را نشانه گرفته و اگر با آن مقابله نشود، جامعه بین‌المللی را گرفتار می‌کند، گفت: همسایگان و مجموعه کشورها برای امنیت جهانی و منافع خودشان با تحریم‌ها مقابله کنند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور رایزنی با مقامات پاکستان دقایقی قبل وارد اسلام آباد شد، در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره اهداف این سفر با بیان اینکه ارتباط با همسایگان اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است گفت: در شرایط کنونی که منطقه ما شرایط بسیار دشواری را می گذراند و اقدامات خطرناکی در منطقه ما شکل می گیرد، نیاز است مشورت ها با همه همسایگان انجام شود و این سفر در همان راستاست.

وی درباره انتظار ایران از کشورهای همسایه در پی تحریم ها و فشارهای آمریکا نیز بیان کرد: آنچه که بسیار روشن است، این تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آن مقابله نشود، جامعه بین المللی را گرفتار خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: امروز شاهدیم آمریکا با قلدری تحریم علیه ایران را تحمیل و همزمان تحریم علیه چین را تحمیل می کند و اگر جامعه بین المللی اجازه دهد این روش ادامه یابد، نظام ارتباطات جهانی در اختیار افرادی قرار می گیرد که به هیچ قانونی پایبند نیستند.

وی ادامه داد: به همین خاطر نه تنها همسایگان ما بلکه مجموعه کشورها نیاز است برای امنیت جهانی و منافع خودشان با تحریم ها مقابله کنند.

وزیر خارجه ایران پیش از این نیز به ترکمنستان، هندوستان، ژاپن و چین سفر کرده بود./ فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.