رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از ممنوعیت انباشت سیب صنعتی و میوه‌های فصلی در حریم قانونی جاده‌ها و معابر عمومی استان در سال جاری خبر داد.

جلیلی در جمع خبرنگاران افزود: باغداران و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان باید به منظور رعایت موارد بهداشتی در محل‌های جمع‌آوری سیب زیر درختی و سایر محصولات باغی و زراعی، تأمین سلامت شهروندان و حفظ دسترنج باغداران استان، با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط، موضوع جمع‌آوری سیب زیر درختی در مسیر جاده‌ها و انتقال به کارخانجات صنایع تبدیلی را ساماندهی کنند.

وی افزود: بنابراین هرگونه جمع‌آوری سیب زیر درختی و سایر میوه‌های فصلی در حریم قانونی جاده‌ها و به صورت غیر بهداشتی تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر آن کارخانجات صنایع تبدیلی باید از خرید و تحویل محصولات از فعالان حقیقی و حقوقی فاقد مجوز خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم به منظور صدور مجوز فعالیت و تغییر کاربری در مکان‌های واجد شرایط فراهم شده است افزود: متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند برای اخذ مجوز فعالیت تا ۱۵ خرداد ماه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

جلیلی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع، پیگیری‌های مستمر و جدی از سوی دستگاه‌های ذیربط به صورت روزانه برای جلوگیری از دپوی سیب زیر درختی در مسیر جاده‌ها به عمل آمده و بنابراین همه عاملین و فعالان این بخش ملزم به رعایت موارد فوق الذکر هستند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.