مخالفت قاطع فلسطین با کنفرانس اقتصادی منامه

بین الملل /
شناسه خبر: 473501

گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن اعلام مخالفت قاطع با برگزاری کنفرانس اقتصادی بحرین و تحریم آن، این کنفرانس را گامی خطرناک در راستای نابودی مسئله فلسطین دانستند.

روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از نشست خود در شهر غزه، تاکید کردند که مسئله فلسطین یک مسئله کاملاً سیاسی است و حقوق ملت فلسطین غیرقابل مذاکره و سازش و یا فروش است و طرح‌های اقتصادی و وعده‌های پوچ و خیالی هرگز نمی‌تواند بر وجهه شوم معامله قرن که هدف از آن نابودی مسئله فلسطین است، سرپوش بگذارد.

گروه‌های مقاومت فلسطین مخالفت قاطع خود با تمامی شیوه‌های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام و تاکید کردند که عادی سازی روابط خیانت به مسئله فلسطین و خنجری از پشت به فلسطینیان و مبارزات آنان خواهد بود.

این گروه‌ها ضمن دعوت از ملت‌های اسلامی و عربی و در راس آن‌ها ملت عزیز بحرین برای اعلام برائت از کسانی که در راستای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی گام برمی‌دارند، بار دیگر بر وحدت ملت فلسطین و ادامه تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای غزه به شیوه‌ای مسالمت آمیز برای مقابله با معامله قرن و تحقق اهداف آن از جمله لغو محاصره این نوار غزه تاکید کردند.

گروه‌های فلسطینی همچنین بر پایبندی به مصوبه های شورای ملی در رابطه با توقف همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی و کنار گذاشتن معاهده شوم اسلو و در پیش گرفتن گزینه مقامت و مقابله با معامله قرن تاکید کردند.

در همین راستا، جنبش فتح با اعلام تحریم کنفرانس بحرین، هدف از برگزاری آن را "پیشبرد معامله ننگین از دروازه اقتصادی و انسانی" به بهانه انتقال ملت فلسطین به وضعیتی بهتر خواند.

اسامه القواسمی، سخنگوی جنبش فتح گفت، ملت فلسطین و رهبری مشروع آن در مخالفت با معامله ننگین و فراخوان آمریکا و اسرائیل برای کنفرانس اقتصادی منامه یکپارچه هستند و کسی حق ندارد به نام ملت فلسطین سخن بگوید.

صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین نیز ضمن تحریم این کنفرانس تاکید کرد، هرکس به دنبال دفاع از منافع ملت فلسطین است باید از رویکرد فلسطینیان حمایت کند.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.