حمله پهپادی تروریست‌ها به نیروگاه برق حماة سوریه

بین الملل /
شناسه خبر: 473493

پس از حمله پهپادی تروریست‌های النصره به نیروگاه برق "الزاره" واقع در حومه جنوبی حماة تلویزیون رسمی سوریه از سرنگونی یک پهپاد وابسته به تروریست‌ها در نزدیکی فرودگاه نظامی حماة خبر داد.

تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور موفق شدند یکی از پهپادهای متعلق به افراط‌گرایان جبهه النصره را که حامل مواد منفجره بود، ساقط کنند.

یکی از پهپادهای مسلح به بمب گروه‌های تروریستی، نیروگاه تولید برق "الزاره" واقع در حومه جنوبی حماة را هدف قرار داد که در نتیجه این امر، نیروگاه مذکور خسارات فراوانی را متحمل شد.

در همین راستا، مصطفی شنتوت، مدیر این نیروگاه تصریح کرد: پهپاد متعلق به گروه‌های تروریستی عصر روز چهارشنبه با چندین بمب نیروگاه الزاره را هدف قرار داد و خسارات بسیاری را به بخش‌های مختلف آن وارد کرد که در نتیجه آن نیروگاه مذکور از کار افتاد و فعالیت یکی از بخش‌های آن متوقف شد.

ارتش سوریه در حومه حماة وارد درگیری با شورشیان شده است و عصر روز چهارشنبه نیروی هوایی سوریه پایگاه تروریست‌ها در "الهبیط"، اطراف "مکر نبوده"، "الحویز" و "الحمامیات" را هدف قرار داد. نیروهای ارتش همچنین مواضع تروریست‌ها در دو روستای "العامقیه" و "الحواش" واقع در حومه غربی حماة را هدف قرار دادند.

همزمان یک منبع نظامی سوریه به "اسپوتنیک" گفت: ارتش سوریه تجهیزات نظامی گسترده‌ای را طی ساعات گذشته به جبهه های درگیری در حومه شمال غربی حماه ارسال کرده است.

به گفته وی، این اقدام همزمان با تشدید درگیری‌ها در حومه شمالی و شمال غربی حماه و بخصوص پس از سلسله حملات تروریست‌ها به پایگاه‌های ارتش سوریه در این منطقه صورت گرفت.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.