رایزنی نخست وزیر عراق با امیر کویت

بین الملل /
شناسه خبر: 473487

نخست‌وزیر عراق در دیدار با امیرکویت به بررسی راه‌های تقویت روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مسائل دو جانبه پرداختند.

 دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای از سفر عبدالمهدی به کویت و دیدار وی با صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت خبر داد.

در جریان این دیدار دو طرف به بررسی تقویت روابط دوجانبه، همکاری مشترک میان دو کشور دوست و همسایه، تحولات منطقه و همچنین مسائل مهم و مشترک پرداختند.

عبدالمهدی تاکید کرد: ما در مرحله بررسی مشکلات میان عراق و کویت هستیم و راه زیادی را پیموده و بر بسیاری از مسائل پیچیده غلبه کردیم و موانع بسیاری را پشت سر گذاشتیم. ما برای دستیابی به یک آینده بهتر و روابط یکپارچه دست به دست هم می‌دهیم چرا که امتیازات و فرصت‌های مشترکی به ویژه در زمینه ساخت‌ساز و بازسازی و همچنین خدمات‌رسانی در اختیار داریم.

وی در ادامه افزود: هیئت‌ها و کمیته‌های مشترک راه‌های زیادی را در بررسی پرونده‌های همکاری در تمامی زمینه‌ها طی کرده‌اند و ما بسیار به آن امیدوار هستیم.

عبدالمهدی تصریح کرد: دولت عراق با جدیت برای خدمت به ملت، تحقق رشد اقتصادی با همکاری برادران و همسایگان، دور کردن خطرات از ملت و کشور عمل می‌کند.

نخست وزیر عراق همچنین خاطرنشان کرد: دولت ما در حال حاضر دولتی باثبات و دولتی برای خدمات‌رسانی و اصلاح است و ما می‌خواهیم در سایه رویکردهای عراق، گشایش و ثباتش و نیز توافقات و پروژه‌های بزرگ امضا شده با چندین کشور همسایه و کشورهای دوست روابط دوجانبه مفیدی را از ابتدا آغاز کنیم.

نخست وزیر عراق عنوان داشت: ما امیدواریم که کنفرانس‌های عربی و اسلامی آینده در فضایی آرام و به دور از هرگونه تنش برگزار شود و به برقراری ثبات در منطقه کمک کند.

در همین راستا، امیر کویت تاکید کرد: دیدار ما نشانه خوبی از همکاری دوجانبه است و ما از رویکردهای عراق خرسند هستیم. کویت و عراق قربانیان زیادی داده و باید با یکدیگر به تلاش‌ها برای بازسازی ادامه دهیم.

وی از سیاست عبدالمهدی در برقراری روابط با همگان و پیشرفت و ثبات عراق به لطف این سیاست تشکر و قدردانی و بر آمادگی کویت برای مشارکت در تلاش‌ها برای بازسازی استانهای مختلف عراق تاکید کرد.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.