تجربه خواب آرام با هدبند هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 473342

داشتن خواب آرام و عمیق کماکان در دنیای مدرن امروز برای خیلی از افراد آرزو شده است و بسیاری از افراد در جهان از کم خوابی و نداشتن خواب عمیق رنج می‌برند. امروزه دستگاه‌های هوشمند زیادی برای رفع این مشکل در جهان ساخته شده است اما استارتاپی در فرانسه دستگاه هوشمندی را ساخته است که از طریق تمرین‌های مغزی موجب می‌شود فرد وقتی سر خود را روی بالش می‌گذارد، سریع به خواب عمیق و راحت فرو رود.

این دستگاه هوشمند مخصوص خواب که Urgonight نام دارد به‌صورت هدبند از سوی دانشمندان علوم اعصاب و کارشناسان خواب طراحی و ساخته شده است. کافی است کاربر این هدبند را که دارای سنسورهای مخصوصی است در هفته سه روز آن هم به مدت 20 دقیقه به پیشانی خود ببندد.
این هدبند قادر است امواج مغز کاربر را اندازه‌گیری کند سپس به کاربر از طریق برنامه‌ای که با سیستم عامل‌های اندروید و ای او اس سازگار است طریق افزایش امواج مغزی را آموزش دهد. دانشمندان علوم اعصاب و کارشناسان خواب معتقد هستند که وقتی امواج مغزی کاربر بوسیله تمرینات خاص افزایش یابد فرد می‌تواند براحتی به خواب رود و خواب راحت و خوبی را در شب تجربه کند. بیشتر تمرینات نیز الهام گرفته از طبیعت است مانند مشاهده رشد برگ درختان، دریا و...  این تمرینات فرکانس موج‌های مغز کاربر را افزایش می‌دهد و به خواب بهتر او کمک می‌کند.
طراحان این دستگاه هوشمند معتقد هستند اگر کاربر 10 تا 15 جلسه این هدبند را بر پیشانی خود ببندد و تمرینات خود را در این تعداد جلسات بخوبی انجام دهد حداقل سه ماه خواب راحتی خواهد داشت.
گفتنی است این دستگاه هنوز به تولید انبوه نرسیده  و در حال جمع‌آوری سرمایه اولیه است و قرار است سال 2020 با قیمت 500 دلار وارد بازار شود.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.