Image result for ‫بازیافت محلولی حیاتی در صنعت پالایش گاز در پالایشگاه ایلام‬‎

استفاده از ظرفیت های موجود داخل کشور

«اسماعیل محمودی عالمی» افزود: با استفاده از ظرفیت های موجود داخل کشور و امکان تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی در یکی از پالایشگاه های مجتمع  گاز پارس جنوبی حدود۳۰۰ تن محلول آمین مستعمل با غلظت متوسط ۴۰ درصد تصفیه و مجدداً در واحدهای شیرین سازی این پالایشگاه مورد استفاده قرار گرفت.

وی اظهارداشت: با توجه به محدودیت های تأمین و تولید این محلول در داخل کشور به خصوص در شرایط تحریم، انجام این مهم ضمن کاهش قابل ملاحظه خوردگی تجهیزات، بهبود عملکرد فرآیند و کاهش نوسانات واحد شیرین سازی، به پایداری تولید در این پالایشگاه کمک شایانی کرده است.

رئیس واحد شیرین سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اهمیت این محلول در فرآیند شیرین سازی گاز، افزود: تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی و نیز استفاده مجدد از این محلول در فرایند تولید ضمن کاهش پسماندهای زیست محیطی پالایشگاه، موجب فراهم شدن امکان تصفیه و تولید حداکثری گاز و جلوگیری از کاهش تولید در زمستان گذشته  شده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های مشابه دیگری در این پالایشگاه در بخش شیرین سازی گاز در دست بررسی و اقدام است که انجام آنها موجب افزایش زمان استفاده از محلول آمین، کاهش حجم تخریب محلول و کاهش هدر رفت این محلول مهم و حیاتی صنعت پالایش گاز می شود.

بیشتر بخوانید

http://پالایش گاز ایلام

http://پالایشگاه گاز ایلام بازویی توانا در تامین برق کشور است - شانا

http://صرفه‌جویی یک میلیون دلاری در پالایشگاه گاز ایلام - شانا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.