اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
گفت‌وگوی «ایران» با بهمن عسگری و طراوت خاکسار، 2 کاراته کا طلایی مسابقات کاراته وان

تاریخ سازی با مدال‌های مرغوب

تاریخ سازی با مدال‌های مرغوب
محمد محمدی سدهی خبرنگار

دومین مرحله از لیگ جهانی کاراته وان 2019 به میزبانی استانبول برگزار و تیم ملی کاراته کشورمان با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز قهرمان این دوره از مسابقات شد. تیم کاراته ایران در شرایطی موفق به کسب این نتیجه تاریخی از حیث مرغوبیت مدال شد که اسفند سال گذشته در مرحله نخست این رقابت‌ها در اتریش، با کسب 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز در مجموع مردان و بانوان عنوان نایب قهرمانی را به دست آورده بود.

به همین بهانه خبرنگار «ایران» با بهمن عسگری و طراوت خاکسار، دو طلایی این مسابقات گفت‌وگویی انجام داد.

خاکسار: در شرایط بد اقتصادی به مردم هدیه می‌دهیم

طراوت خاکسار یکی از طلایی‌های تیم ملی در ترکیه، گفت: «از سال 2015 که من در رنکینگ المپیکی در جایگاه 60 حضور داشتم، توانستم امتیازات لازم را کسب کنم و با این مدال طلا فکر می‌کنم جزو 15 نفر اول المپیک باشم. حالا هم تمام تلاشم ارتقای جایگاه المپیکی و کسب سهمیه المپیک توکیو است.»
کاراته کا وزن ۵۵- کیلوگرم با اشاره به این موضوع که در کاراته وان دوبی نتوانستم به مدال برسم و پنجم شدم، افزود: «بعد از دوبی در اتریش حضور یافتم و در جایگاه نخست قرار گرفتم. در مراکش هم سوم شدم و به مدال برنز دست یافتم و در استانبول هم طلا گرفتم. در کل تاکنون درسال 2019 با 2 طلا و یک برنز، سال بسیار خوبی برای من بوده است.» او بیان داشت: «تیم ملی کاراته با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز در مجموع مردان و زنان، تاریخ سازی کرد و این تاریخ سازی در بخش بانوان هم صورت گرفت. در این دوره از مسابقات، من و حمیده عباسعلی طلا گرفتیم و برای نخستین بار بود که این اتفاق افتاد. آقایان بارها خودشان را با قهرمانی‌های متعدد ثابت کرده اند و ما هم در کنار آقایان تلاش مان را می‌کنیم تا افتخارآفرین باشیم و به مدال المپیک دست یابیم.» خاکسار در پایان گفت: «حدود 6 مسابقه دیگر تا المپیک درپیش داریم و تلاش می‌کنیم که در بهترین جایگاه قرار بگیریم. برای این کار نیازمند حمایت فدراسیون هستیم، گرچه فدراسیون هم با یکسری مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی روبه‌روست و اعزام‌های ما به سختی انجام می‌گیرد. با وجود شرایط بد اقتصادی تلاش می‌کنیم خوشرنگ ترین مدال را کسب کنیم و آن را به مردم هدیه بدهیم.»

عسگری: کاراته نیازبه حمایت بیشتر دارد

بهمن عسگری گفت:«ترکیه همیشه برای کاراته ما خوش یمن بوده و در زمان برگزاری مسابقات در این کشور بچه‌های ما چه در بخش بانوان و چه آقایان عملکرد خوبی داشته‌اند. خودم هم با تمرکز و برنامه ریزی بیشتر نسبت به دوره گذشته توانستم به مدال طلا دست یابم. من در یک روز با 8 حریف مبارزه کردم و این دوره از مسابقات بسیار فشرده بود.» نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته که پیش از این رقابت‌ها در جایگاه چهارم رنکینگ المپیک حضور داشت، افزود: «با این مدال طلا، یک پله صعود کردم و در جایگاه سوم قرار گرفتم. تاریخ سازی کاراته ایران درحضور 1813 کاراته کا از 102 کشور اتفاق مهمی بود. کاراته سال سختی در پیش دارد و امسال باید برای کسب سهمیه المپیک 2020 تلاش کنیم. همه ما همدل هستیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را در این مسابقات کسب کنیم. امیدوارم حمایت‌ها از کاراته بیشتر شود تا موفقیت‌ها و حماسه سازی‌ها تداوم یابد و کاراته بتواند در المپیک توکیو مدال‌های ارزشمندی کسب کند.» او در ادامه به مشکل تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی منچستر و کسب رتبه نازل دوازدهمی اشاره کرد و گفت: «خبر دارم که تیم ملی تکواندو پیش از اعزام با مشکلاتی روبه‌رو شد و عدم صدور ویزا برای برخی از تکواندوکاران به تیم ملی ضربه زد. البته کاراته هم در مسابقات جهانی 2014 چنین مشکلی داشت اما ما در آن مسابقات برای اولین بار قهرمان جهان شدیم. مسابقاتی که در آلمان برگزار شد و آلمانی‌ها هم در خصوص ویزا مشکلاتی برای ما به وجود آوردند.»

 

کپی