اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

تقدیر از ۱۳ نیکوکار نمونه کشوری در چهارمین همایش «والی مهر»

تقدیر از ۱۳ نیکوکار نمونه کشوری در چهارمین همایش «والی مهر»

چهارمین دوره همایش ملی «والی مهر» با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی، رئیس هیات امنای کمیته امداد و جمعی از خیران و نیکوکاران کشور برگزار شد.

به گزارش ایران آنلاین، در ابتدای این همایش که همه ساله با هدف بزرگداشت خیران نمونه کشوری و ترویج فرهنگ نیکوکاری برپا می‌شود، حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی در سخنانی با تبیین جایگاه کار خیر در توسعه فرهنگ انسانی و اسلامی در کشور، گفت: همایش والی مهر به منظور تجلیل از کریمان و بزرگانی برگزار می‌شود که به پیروری از کریم اهل بیت (ع) پیش‌قدم در دستگیری از نیازمندان هستند.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور که موجب خسارت جانی و مالی به شهروندان در استان‌های مختلف شد، تاکید کرد: در کنار لطمات و خسارات سیل، همچون همیشه شاهد بروز و ظهور فرهنگ اصیل نوعدوستی مردم ایران بودیم که بدون چشم‌داشتی به یاری و گره‌گشایی از هموطنان سیل‌زده شتافتند.

در این مراسم همچنین علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه خیران حاضر در این همایش بخش کوچکی از جامعه بزرگ نیکوکاران کشور هستند، گفت: ۶۰۰ هزار حامی در سطح کشور در یاری‌‌رسانی به ایتام و فرزندان محسنین با کمیته امداد همکاری دارند که امیدواریم تا پایان ماه رمضان، با جذب حامیان جدید، بتوانیم خدمات خود را در این بخش توسعه دهیم.

وی افزود: در حال حاضر سرانه پرداختی به فرزندان ایتام ۲۵۰ هزار تومان در ماه است و فرزندان محسنین به طور میانگین ماهانه ۱۱۳ هزار تومان از سوی حامیان دریافت می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه فرهنگ خیر و احسان در کشور یک فرهنگ ریشه‌دار است، تاکید کرد: در شرایط سخت اقتصادی در سال گذشته، خیران بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان در حمایت از ایتام و محسنین مشارکت کردند که هدف از برگزاری همایش والی مهر، در درجه نخست معرفی خیرین و کمک به فراگیری فرهنگ احسان و نیکوکاری است.

در این همایش از ۱۳ نفر از خیران نمونه کشوری که با اقدامات نیکوکارانه خود در حوزه‌های مختلف همچون طرح محسنین، تامین جهیزیه، مسکن و اشتغال مددجویان و ... به دستگیری از نیازمندان پرداخته‌اند، با اهدای لوح و نشان والی مهر تقدیر شد. همچنین نشان عالی والی مهر برای تقدیم به مردم شیراز، به پاس نوع‌دوستی و خدمات قابل توجه آنان در حادثه سیل شیراز، به محمد بحرانی هنرمند برجسته کشورمان اهدا شد.

کپی