اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

کلاهبرداری زن جوان در مترو تجریش

کلاهبرداری زن جوان در مترو تجریش

فرمانده یگان انتظامی مترو تهران از دستگیری خانمی جوان هنگام کلاهبرداری از شهروندان تهرانی در ایستگاه متروی تجریش خبر داد.

کلاهبرداری

سرهنگ "علی راقی" در توضیح خبر بیان داشت: شنبه هفته جاری، راس ساعت چهار بعد از ظهر بود که ماموران مستقر در مترو به خانم مشکوکی برخورد کردند که جلوی عابربانک مشغول پرسه زنی بود.

وی گفت: با توجه به این موضوع سریعا مظنون به دفتر پلیس مستقر در مترو منتقل و در تحقیقات انجام شده مشخص شد این خانم در آن محل از شهروندان کلاهبرداری می کرده است.

تجریش

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در خصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری خود بیان داشت با استفاده از کارت عابر بانک اش که به نام فرد دیگری بوده در جلوی عابربانک ها پرسه زنی می کرد و از شهروندان می خواست تا مبلغ۲۰ هزار تومان به کارت ایشان واریز کنند و متهم نقدا این پول را به آنها بدهد.

وی عنوان کرد: شهروندانی که از نیت متهم با خبر نبودند اقدام به واریز مبلغ به کارت خانم جوان می کردند و متهم در یک لحظه با استفاده از غفلت مال باخته، سریعا اقدام به فرار می کرد و با این شیوه و شگرد متهم در روز از چندین نفر اقدام به کلاهبرداری می کرد.

مترو

سرهنگ راقی با اشاره به اینکه در تماس با شهروندان مال باخته مشخص شد بسیاری از آنها به دلیل کم بودن مبلغ واریزی اقدام به شکایت نکرده اند، ادامه داد: در بازرسی از کیف همراه خانم یک فقره چک به نام خانمی کشف شد.

وی گفت: در تماس با صاحب چک مشخص شد این چک نیز سرقتی می باشد و متهم با کلاهبرداری از صاحب آن، اقدام به سرقت برگه چک که به مبلغ چهار میلیون تومان کرده است.

فرمانده یگان انتظامی مترو در انتها گفت: با تشکیل پرونده ای در این خصوص، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار ماموران کلانتری ۱۰۱ تجریش قرار گرفت./ایلنا

کپی