اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

کنترل پایگاه‌های ارتش سعودی در دستان انصارالله

کنترل پایگاه‌های ارتش سعودی در دستان انصارالله

نیروهای وابسته به جنبش انصارالله یمن از عملیاتی نظامی خبر دادند که طی آن توانست کنترل پایگاه‌های ارتش عربستان در استان عسیر در جنوب این کشور را به دست بگیرند.

 سایت شبکه المسیره وابسته به جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که نیروهای وابسته به این جنبش در حمله‌ای به پایگاه‌های ارتش عربستان در عسیر بر تعدادی از این پایگاه‌ها کنترل یافتند.

این سایت به نقل از یک منبع نظامی در جنبش انصارالله اعلام کرد، نیروهای انصارالله چهار مرکز تجهیزات نظامی را در حمله‌ای توپخانه‌ای ویران کرده و تلاش برای نفوذ در این جبهه را ناکام گذاشتند که این عملیات چند کشته و زخمی بر جای گذاشت.

منبع یاد شده با اشاره به اینکه مقابله با تلاش‌ها برای نفوذ به این جبهه موجب کشته و زخمی شدن چند نفر شد، تاکید کرد: سه مرکز تجهیزات نظامی در حمله‌ای توپخانه‌ای از کار افتادند.

این منبع افزود: نیروهای وابسته به انصارالله به پایگاه‌های این مزدوران واقع در مقابل گذرگاه "علب" یورش بردند که به کشته شدن چندین نفر انجامید.

همچنین او گفت: تعداد دیگری از سربازان ارتش عربستان در حمله توپخانه‌ای به مناطق تجمع‌شان در منطقه الحماد در نجران واقع در مرز این کشور با یمن کشته شدند.

وی ادامه داد: در حمله توپخانه‌ای دیگری در شرق الدود در منطقه جیزان (جازان) واقع در جنوب عربستان نیز پنج خودروی زرهی ارتش عربستان منهدم شدند.

نیروهای وابسته به انصارالله روز پنج‌شنبه عربستان و امارات را تهدید کردند اگر سیاست‌ها و حملات مستمر خود علیه یمنی‌ها را متوقف نکنند، پاسخ شدیدی به آنها خواهند داد.

انصارالله کمی قبل اعلام کرد، دو زیرساخت وابسته به شرکت آرامکوی عربستان را با پهپاد هدف قرار داده است.  / ایسنا

کپی