خدمات ارائه شده در اردوگاه های اسکان اضطراری و همچنین حضور نیروهای مردمی در مناق سیل زدگان خوزستان کم نظیر است.

خدمات امدادی مناسب برای سیل زدگان خوزستان

«یورگن هایگل»، سرپرست تیم ارزیاب فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر  در بازدید از اردوگاه های اسکان اضطراری خوزستان اظهار داشت: خدماتی که در اردوگاه های اسکان اضطراری مناطق سیل زده خوزستان ارائه شد، با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: آنچه که به همراه تیم مشاهده کردیم، ارائه  مناسب خدمات و توزیع اقلام مورد نیاز امدادی  با  برنامه ریزی عالی و پشتیبانی مناسب و بدون نقص بود.

هایگل  خاطرنشان کرد: مدیریت داوطلبان آموزش دیده در این عملیات  باعث شد به محض ورود داوطلبان خودجوش مردمی  به خوزستان  تمام هماهنگی انجام شود. شاید در هیچ کجای دنیا نمی توان چنین حضور مردمی را  شاهد بود.  در واقع این حجم از همکاری خودجوش نیروهای مردمی  در ایران ، یکی از مواد نادر در دنیا به حساب می آید.

سرپرست تیم ارزیاب فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر با اشاره به استفاده مطلوب از ظرفیت های مردمی در عملیات های امدادی و پشتیبانی، اظهار داشت: انجام هماهنگی ها در سطوح درون و برون سازمانی نیز نشان داد ، تمرین های انجام شده از قبل وجود داشته که بسیار حائز اهمیت است.

وی  با تأکید بر وجود روابط دوستانه بین مجموعه سازمان مدیریت بحران  دیگر دستگاه های خوزستان ، گفت: زیباترین موردی که  در ارزیابی های میدانی مشاهده کردم، لبخندی بود که در هنگام ارائه خدمات توسط نیروهای امدادی به مردم زده می شد. این لبخند حاوی  این بود که  ما اینجا نیستیم که فقط وظیفه خود را بر اساس قانون انجام دهیم بلکه اینجا هستیم تا حس انسان دوستانه و بشردوستانه را به مردم آسیب دیده منتقل کنیم.

---

 

---
 
بیشتر بخوانید
 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.