اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی «ایران آنلاین» از فروشگاه های سطح شهر؛

فروشگاه داران: اقلام به وفور وجود دارد

فروشگاه داران: اقلام به وفور وجود دارد

بازار کالایی برخلاف آنچه که در فضای مجازی به تصویر کشیده می شود، شرایط آرامی دارد و تا حدودی تب خرید بین مردم فروکش کرده است. فاصله گرفتن مردم از احتکار خانگی در برخی از مناطق تهران باعث شده که کالاها مدت بیشتری در فروشگاه ها بماند.

ایران آنلاین/  یکی از فروشندگان فروشگاه زنجیره ای هم از تغییر رفتار مصرفی مردم طی روزهای اخیر می گوید و معتقد است با خبر افزایش قیمت ها خیلی از مردم برای خرید کالا هجوم می آوردند اما وفور کالاهای مصرفی باعث شده، برخی از افراد جامعه که به احتکار خانگی تمایل دارند، از خرید بیش از نیاز خودداری کنند.

مشاهدات عینی خبرنگار «ایران آنلاین» نشان می دهد با وجود اینکه در برخی از فروشگاه ها ظاهرا شکر یافت نمی شود و یا شکر با قیمت آزاد 10 هزار تومان فروخته می شود اما این کالا با مهر تنظیم بازار و با قیمت 4هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای موجود است و صف خرید برای آن شکل نگرفته است. البته برای جلوگیری از کسانی که احتکار خانگی می کنند، محدودیت خرید یک بسته هم وجود داشت که آن هم به طور طبیعی منطقی است.
"از دیگر مشاهدات ما وفور اقلام مختلف مصرفی بود. ماکارونی، تن ماهی، شیر، ماست،حبوب، روغن در قفسه فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها فراوان است. در کالاهای یاد شده افزایش قیمت اتفاق افتاده  و به همین جهت کمبود آنها برطرف شده است."
گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی «ایران آنلاین» گویایی آن است که تغییر در سبد خرید کالایی مردم هم اتفاق افتاده است.تا قبل از سال جدید فروشگاه های زنجیره ای جای سوپرمارکت ها را در محله ها گرفته اند و بسیاری از مردم به این مراکز مراجعه می کنند.


***ادامه این گزارش و توضیحات مسئولان درباره توزیع کالاهای اساسی خانوارها و آخرین قیمت کالاها  فردا در روزنامه ایران منتشر خواهد شد.

کپی