اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ایجاد ۴۶ هزار شغل در کرمانشاه

ایجاد ۴۶ هزار شغل در کرمانشاه

استاندار کرمانشاه گفت: ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان هدف گذاری شده است.

هوشنگ بازوند در نشست با ائمه جمعه استان با بیان اینکه نمی‌توان توقع داشت که مشکلات استان یک شبه حل شود افزود: با بررسی وضعیت شاخص‌های استان در سال ۹۷ و مقایسه آن با سالهای ۹۵و ۹۶ قطعاً تحول مثبت در این حوزه‌ها دریافت می‌شود.

بازوند افزود: بطور نمونه نرخ بیکاری استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ دو و نیم درصد کاهش پیدا کرد و از ۲۱.۲ درصد به ۱۸.۷ درصد رسید و نخستین استان در کاهش بیکاری در کشور بودیم.

وی گفت: امسال نیز با توجه به تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید، برنامه‌ای با ۲۰ محور تدوین شده که نشأت گرفته از بیانات رهبری در فروردین ماه امسال است. بر اساس این محورها سندی در حال تهیه است که بر اساس آن چشم انداز ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان ترسیم شده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه برای موضوع رونق تولید باید فرهنگ سازی کرد و تبدیل به گفتمان مردم شود تا از سرمایه گذاران و کارآفرینان حمایت بیشتری شود، اظهار کرد: از ائمه جمعه استان انتظار می‌رود در بحث اشتغالزایی و رونق تولید از برنامه‌ها حمایت کرده و همراهی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه دولت در سال ۹۸ شرایط سختی دارد، گفت: از یکسو باید ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت سیل از محل درآمدها باید تأمین شود و از سوی دیگر هم تحریم‌ها گلوگاه‌های اقتصادی را هدف قرار داده که نیازمند تلاش شبانه‌روزی است.

بازوند به قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی از سوی آمریکا هم اشاره کرد و گفت: این اقدام نه تنها تهدیدی برای کشور نشد بلکه محبوبیت سپاه را دوچندان کرد و همه جناح‌ها روی حمایت از این نهاد اتفاق نظر پیدا کردند و این حرکت تبدیل به فرصتی برای شکل گیری انسجام ملی شد.

وی همچنین با اشاره به وقوع سیل اوایل امسال، اظهار کرد: این حادثه علیرغم خسارات بسیار کم جانی، خسارت ۱۵۶۰ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های استان وارد کرد.

وی با اعلام اینکه ۴۶۸ روستا و ۵۷۰۰ خانوار به دلیل جانمایی نامناسب و ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌ها در معرض سیل قرار گرفتند، گفت: از ائمه جمعه تقاضا داریم که تذکرات لازم را به مردم در خصوص اجتناب از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌ها داشته باشند. البته این وظیفه شهرداری‌ها است که مانع این اقدامات شوند.

بازوند اظهار کرد: در موضوع سیل شاهد شکل گیری یک انسجام ملی بودیم که موجب افزایش سرمایه اجتماعی شد که اگر ادامه داشته باشد فشارها و تهدیدات دشمن راه به جایی نخواهد برد و آن را تبدیل به فرصت خواهیم کرد.

وی در بخش دیگر سخنانش به روند بازسازی مناطق زلزله زده استان استان اشاره کرد و گفت: در اقدامی بی نظیر در کمتر از ۱۶ ماه کار ساخت ۲۹ هزار واحد به اتمام رسیده و ۶۶ هزار واحد نیز تعمیر شده که یک رکورد بحساب می‌آید./ ایسنا

کپی