اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

ساخت و ساز ها در اطراف سبلان بر اساس قوانین یونسکو

ساخت و ساز ها در اطراف سبلان  بر اساس قوانین یونسکو

با توجه به آغاز فرایند ثبت جهانی کوه سبلان در استان اردبیل ، ساخت و سازهای اطراف این قله منطبق بر قوانین یونسکو خواهد بود.

ثبت جهانی قله سبلان 

«اکبر بهنامجو»، ‌استاندار اردبیل گفت: در ثبت جهانی قله سبلان ضروری است تا با نظر کارشناسی و بررسی‌های دقیق این کار انجام شود تا خللی در ساخت و سازها منطبق بر استانداردهای یونسکو ایجاد نشود.

 

---

وی با اشاره به اینکه مسئولان میراث فرهنگی در ثبت جهانی این قله باید نظرات کارشناسان و صاحبنظران را در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: ضروری است تا در کنار توجه به ثبت آثار تاریخی و طبیعی اردبیل در فهرست آثار ملی و جهانی به حفظ هویت آنها نیز توجه شود تا در اصالت آنها خدشه‌ای وارد نشود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل به رونق صنایع دستی در استان با راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی و موسمی صنایع دستی اشاره کرد و گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام رونق تولید تمام سرمایه‌گذاری‌های ما در استان براساس توجه به نیازهای تولید خواهد بود و صنایع دستی استان نیز در همین راستا مورد توجه قرار گرفته است.

بهنامجو اشتغالزایی بالای صنایع دستی و قابلیت‌های ویژه اردبیل در این بخش را یادآور شد و بیان کرد: اعتبارات استان در سال جاری سمت و سوی اشتغال و رونق تولید به خود گرفته و ما از ایجاد نمایشگاه‌های صنایع دستی و گسترش این هنر صنعت‌ها در استان حمایت می‌کنیم.

 

 

کپی