اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

یونایتدها به یک دلیل عجیب از خرید «دی لیخت» منصرف شدند

یونایتدها به یک دلیل عجیب از خرید «دی لیخت» منصرف شدند

باشگاه منچستریونایتد که سال گذشته به راحتی می توانست «ماتیس دی لیخت» مدافع جوان و مستعد آژاکس را به خدمت بگیرد، به یک دلیل« خنده دار» از کورس رقابت برای خرید وی خارج شد.

روزنامه میرر انگلیس روز شنبه نوشت: مدافع جوان آژاکس پس از نمایش فوق العاده در لیگ قهرمانان و لیگ داخلی کشور هلند، خود را به عنوان یکی از تحت تعقیب ترین مدافعان حال حاضر اروپا معرفی کرد. دفاع آخری که نشاندن امضای وی پای قرارداد برای تیم ها دست کم 75 میلیون یورو آب خواهد خورد.
در این بین، یونایتدها که مصرانه به دنبال جذب یک دفاع آخر مورد اعتماد هستند فصل گذشته این فرصت را داشتند تا دی لیخت را با قیمتی به مراتب کمتر جذب کنند اما از این تصمیم منصرف شدند چرا که گزارش هایی در مورد اضافه وزن احتمالی وی به اطلاع باشگاه رسیده بود.
«مارسل بو» استعدادیابی که به همراه «لوئیس فن خال» هلندی به اولدترافورد آمد و پس از برکناری مرد هلندی همچنان به مسئولیتش در یونایتد ادامه داد؛ به دقت دی لیخت را تحت نظر گرفت و او را به باشگاه پیشنهاد کرد.
اما این استعداد یاب به آنها گفته بود که پدر دی لیخت از اضافه وزن شدید رنج می برد و پیش بینی کرده بود که مدافع 19 ساله هلندی به طور موروثی با افزایش سن با چنین مشکلی مواجه شده و از سرعت و قدرتش کاسته خواهد شد.
«خوزه مورینیو» سرمربی پیشین یونایتد که دسامبر سال گذشته از سمتش برکنار شد، تابستان سال گذشته درخواست جذب یک دفاع آخر را داده و دی لیخت را به عنوان نخستین هدفش معرفی کرده بود.
اما مقامات یونایتد براساس پیش بینی استعدادیاب خود اقدام برای خرید دی لیخت را وتو کرده و از جذب وی که هم اکنون یکی از بهترین مدافعان در سراسر اروپا محسوب می شود، صرف نظر کردند.
اگرچه آژاکسی ها هفته گذشته در ورزشگاه خانگی خود مقابل تاتنهام غافلگیر شدند و با متحمل شدن شکست سه بر 2 از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان باز ماندند اما دی لیخت همچنان یکی از مدافعان تراز اول اروپا محسوب می شود.
این در حالی است که «فرانکی دی یونگ» هم تیمی دی لیخت پس از امضای قراردادی به ارزش 75 میلیون پوند، از فصل آینده برای آبی اناری ها به میدان خواهد رفت و گزارش ها از پیوستن دی لیخت به جمع کاتالان ها حکایت دارد.
ناکام ماندن یونایتد در کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا تلاش آنان را برای جذب دی لیخت و البته چهار هدف نقل و انتقالاتی دیگر، بی ثمر کرد. اهدافی که همگی حضور در معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا را شرط اصلی ملحق شدن به تیم ها می دانند./ ایرنا
 

کپی