اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ: ایست در زمان، زمانه را زمینگیر می‌کند

وزیر فرهنگ: ایست در زمان، زمانه را زمینگیر می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب توئیتر خود با اشاره به توهم رئیس جمهوری آمریکا در خارج نشدن از فضای انتخابات 2016 نوشت: ایست در زمان، زمانه را زمینگیر می‌کند.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مطلب افزود: «ترامپ هنوز از انتخابات 2016 خارج نشده و متوهمانه از مراودات (جان) کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، با دولتمردان ایرانی می‌نالد.
برخی از هموطنان‌مان نیز از انتخابات 1396 بیرون نیامدند و هم‌چنان دشمن‌شان را رقیب دیروز و نه قداره‌بند امروز می‌بینند. ایست در زمان، زمانه را زمینگیر می‌کند.»
 توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین با عنوان شناخته شده و رسمی برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، در راستای توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ شامل چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آمریکا و آلمان تیرماه 94 منعقد و از دی ماه همان سال اجرایی شد.
با وجود این، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بارها تهدید به خروج از این توافق کرد و حدود یک سال پس از حضور در کاخ سفید و در اقدامی مغایر با معاهدات و قوانین بین المللی 18 اردیبهشت 97 از آن خارج شد.
در پی این اقدام و به دلیل تعلل اروپا به عنوان دیگر طرف برجام در عمل به تعهدات خود، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز چهارشنبه گذشته
(18 اردیبهشت) از توقف اجرای بخشی تعهدات ایران در برجام وفق حقوق مصرح در بندهای 26 و 36 این توافق توسط ایران و مهلت 60 روزه به طرف های متعهد به برجام برای عمل به تعهدات خود خبر داد./ایرنا

کپی