اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

سیل این بار در تگزاس

سیل این بار در تگزاس

مناطقی از تگزاس آمریکا در شرایطی روزهای آخر هفته را در سیل می گذراند که تعمیر آسیب های ناشی از طوفان هاروی در 2 سال گذشته به پایان نرسیده است.

سیل

بارش شدید باران و سیل روز جمعه باعث شد که مدارس هیوستون چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا، تعطیل شود.
تگزاس، لوئیزیانا و می سی سی پی به دنبال این بارش باران گرفتار سیلاب شدند. بنا به گزارش هواشناسی آمریکا، در مجموع 21 میلیون نفر در جایی زندگی می کنند که در روزهای جمعه و شنبه احتمال سیل گرفتگی وجود دارد.

تگزاس

سازمان آتش نشانی هیوستون از مردم خواسته است که در جاده ها تردد نکنند تا در معرض سیلاب ناشی از طوفان غرب خلیج مکزیک قرار نگیرند.
سازمان هواشناسی آمریکا می گوید یک جبهه سرد در خلیج مکزیک تشکیل شده است که در یک دوره چند روزه، بارش سنگین و بیش از حد باران را ایجاد می کند.

آمریکا

پیش گویی ها حکایت از آن دارد که بزرگترین نگرانی مربوط به شرق و جنوب شرقی تگزاس تا بخش هایی از لوئیزیانا و می سی سی پی است. بر این اساس، بخش های مرکزی-جنوبی آمریکا در این هفته طعمه سیلاب های ناشی از بارش های سیل آسا، تگرگ و رعد و برق بوده اند که هنوز به پایان نرسیده است.
فرودگاه های نزدیک به ساحل غربی در شامگاه پنج شنبه شاهد بارش حدود 3 اینج باران در یک ساعت بودند به گونه ای که در عرض نیم ساعت بیش از 2 اینج باران سرازیر شده است.
به گفته این رسانه ها، هیوستون به دلیل سیستم زه کشی نامناسب و توسعه سریع، در سال های اخیر با سیل مواجه بوده است. حدود 37 هزار مشتری برق شرکت 'سنتر پوینت انرژی' تا نزدیک های ظهر جمعه با قطعی برق مواجه بودند.
بسیاری از ساکنان این مناطق سیلزده در هفته اخیر، 2 سال پیش هم در طوفان هاروی گرفتار شده و منازل و لوازم خود را از دست داده بودند، به گونه ای که طبق گزارش های اعلام شده، در آن طوفان بیش از 150 هزار واحد مسکونی در معرض سیل قرار گرفته بود که خسارت آن در تگزاس بیش از 125 میلیارد دلار برآورده شده است./ایرنا

کپی