شفر سرمربی بن یاس نمی شود

ورزشی /
شناسه خبر: 468855

سرمربی آلمانی سابق استقلال نقشه ای برای حضور در تیم بن یاس امارات ندارد.

وینفرد شفر بعد از یک سال و نیم حضور در استقلال و بعد از شکست برابر پدیده از کار برکنار شد تا آبی‌ها مجیدی را به عنوان سرمربی موقت خود تا پایان فصل معرفی کنند. بعد از برکناری وینفرد شفر و با توجه به باقی مانده قرارداد این سرمربی، مدیران باشگاه استقلال مجبور هستند کل قرارداد فصل بعد این سرمربی را پرداخت کنند مگر آنکه شفر پیشنهاد یک تیم دیگر را برای سرمربیگری قبول کند.

در روزهای گذشته اخباری درباره حضور شفر در تیم فوتبال بن یاس امارات مطرح شده که این خبر صحت ندارد. نکته مهم این است که چند سال است که کشور آلمان قانون معافیت مالیات برای اتباع خود در کشور امارات را لغو کرده است و بنابراین اگر وینفرد شفر هدایت تیم فوتبال بن یاس امارات را قبول کند باید ۵۰ درصد از قرارداد خود را به عنوان مالیات بر درآمد پرداخت کند و بنابراین او از حضور در تیم های اماراتی استقبال نمی کند. جالب اینکه به صورت کلی سرمربیان آلمانی کم تعدادی در سال های اخیر در فوتبال امارات فعالیت کرده اند که علت آن همین مسئله است؛ اینکه نیمی از دستمزد خود را از دست می دهند.

شفر که برای سفری کوتاه به آلمان رفته بود فردا به ایران باز می گردد. او تا اتمام فصل در انتظار تعیین تکلیف با باشگاه استقلال خواهد ماند./ ورزش سه